fbpx

У Франківську представили шорт-лист п’ятого бієнале імені Степана Назаренка "Фотопортрет"

Культура 12:42, 07.04, 2015

Члени журі визначили найкращІ фотопортрети, з якими франківці зможуть ознайомитися на День міста.

Бієнале "Фотопортрет" було започатковане 2007 року як вшанування пам’яті видатного івано-франківського фотохудожника Степана Назаренка. Цьогоріч цей конкурс відбудеться вп’яте.

Члени журі – відомі фотографи з різних міст України:  Гліб Вишеславський, Ігор Гайдай, Тарас Перун, Ростислав Кондрат, а також внук Степана Назаренка Андрій. Вони мали непросте завдання  обрати найкращі фотопортрети з-понад семиста заявлених робіт. Хоча особливих суперечок щодо того, кому присудити двадцять нагород, вони не мали.

Серед учасників конкурсу  фотографи з усіх областей України, а також представники країн Східного партнерства. Серед них  як імениті майстри фотофіксування, так і творча молодь. Саме новачку й вдалося вибороти головну премію, розповідає франківський фотограф Ростислав Кондрат, хоча імена переможців будуть оприлюднені на виставці 8 травня  у рамках святкування Дня міста.

Тарас Перун: "Якщо відзначити специфіку цьогорічного конкурсу, то дуже велика кількість молоді, багато експериментальної фотографії. У каталозі ми намагалися показати різноманіття: відійти від гламурності, від штампів. Адже зараз портрет чомусь асоціюється з фото зморшкуватих дідусів і бабусь з відфотошопленим заднім планом. Колись таке всім подобалося. Цього разу ми намагалися відібрати фотографії, які передають характер персонажів, їхній внутрішній світ, нестандартні підходи".

Андрій Назаренко: "Я дуже радий, що існує цей конкурс, який започаткувала франківська Спілка фотохудожників. Це для мене найкращий пам’ятник дідусеві. Бо коли він помер, дехто хотів поставити йому пам’ятник чи назвати його іменем якусь вулицю. Але така пам’ять ні про що не говоритиме. Цей конкурс продовжує дідусеву роботу. І в нас творять автори, що так само серйозно ставляться до мистецтва, як і він".

Виставка і церемонія нагородження переможців бієнале "Фотопортрет" відбудеться 8 травня у залі Івано-Франківської обласної організації Національної спілки художників України (Незалежності, 53) о 15:00.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: