fbpx

У Франківську презентували дослідження про голокост євреїв Прикарпаття. ВІДЕО

Культура 17:44, 12.02, 2019

В Івано-Франківську відбулася презентація науково-історичного дослідження Любові Соловки і Світлани Оришко "150 із 150 тисяч. Голокост євреїв Прикарпаття як складова етнодемографічної катастрофи Східної Галичини".

Науковець Любов Соловка, яка близько 20 років досліджує історію галицького єврейства Прикарпаття та його масове знищення в роки Другої світової війни на теренах Станіславщини, розповіла про видання. За її словами, дослідження фіксує геноцид євреїв у різних округах дистрикту Галичина, вивезення їх у концтабори, розстріли біженців з країн Європи.

Основну тему "Голокост євреїв Прикарпаття" розглянуто на базі архівних і мемуарних джерел, інформує прес-служба обласної універсальної наукової бібліотеки ім. І. Франка. Значна частина дослідження присвячена саме питанням порятунку та допомоги євреям в УГКЦ на чолі з митрополитом Андреєм Шептицьким та подано численні історії порятунку представників єврейської національності окремими мешканцями краю.

Співавтор видання, кандидат педагогічних наук Світлана Оришко поділилася з учасниками презентації родинними спогадами, адже її бабуся у роки війни врятувала і переховувала єврейського хлопчика. Вона зауважила, що автори на основі документів Державного архіву Івано-Франківської області та джерел з історіографії Голокосту уклали путівник "Місця скорботи Прикарпаття: місця масових розстрілів євреїв на території Станіславської (Івано-Франківської) області", який піднімає питання меморіалізації таких локацій з метою повернення історичної пам'яті.

Велике значення проведеного дослідження відзначив на презентації головний рабин Івано-Франківського регіону Мойше-Лейб Колесник.

Новаторський підхід до висвітлення проблеми відзначали у своїх виступах викладачі Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника: один з рецензентів – завідувач кафедри історіографії і джерелознавства факультету історії, політології та міжнародних відносин Олександр Марущенко, академік Іван Монолатій, доктор юридичних наук Павло Фріс, а також проректор з наукової роботи Івано-Франківської богословської академії Івана Золотоустого Олег Білоус.

 

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: