fbpx

У Франківську презентували книжку есеїв про Квітку Цісик

Культура 08:10, 03.05, 2018

2 травня у науковій бібліотеці ПНУ лауреат Шевченківської премії Роман Горак презентував книжку есеїв про Квітку Цісик "Журавлі відлетілі...".

Книжка про співачку вийшла у львівському видавництві "Апріорі". Це своєрідна енциклопедія галицького роду. Автор відкриває контекст, у якому росла та формувалась Квітка Цісик. Багато розповідається про батьків виконавиці, їхні звичаї, коріння та культуру, пише Бріз.

"Інформацію я збирав з тодішньої преси, з архівів, через особисті розмови з родиною співачки. А писалася книга все життя, і трохи більше", – розповідає письменник Роман Горак.

Квітка Цісик вела закритий спосіб життя, була студійною співачкою, любила їздити на червоному ягуарі, записувала рекламні джинґли для відомих брендів і була голосом автомобільної компанії "FordMotor". В американському житті Квітки Цісик одне з найважливіших місць посідала українська пісня, яку співачка популяризувала.

Рідне село співачки, звідки походить рід батька, розташоване на Прикарпатті. Це село Ліски, і тепер там кожного року восени відбувається літературно-музичний фестиваль імені Квітки Цісик, який організовує поет Ярослав Ясінський спільно з франківською Спілкою письменників.  

За словами Романа Горака, диски Квітки Цісик ще досі можна придбати у Нью-Йорку за 15 доларів 94 центи.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: