fbpx

У Франківську презентували книгу про Івана Франка

Культура 21:21, 15.09, 2016

У четвер, 15 вересня, у читальному залі Центральної бібліотеки відбулася презентація книги "Ідейний провідник української нації". Книгу видали до 160-річчя від дня народження та до 100-річчя від дня смерті Івана Франка.

Укладач книги Йосип Гах, професор кафедри гуманітарних наук Галицької академії та кандидат філософських наук, каже, що книга буде корисною не тільки для тих, хто цікавиться творчістю і життям Франка, а й для тих, хто просто цінує рідне слово, пише Репортер.

"Греки, наприклад, – великий народ, бо дали світу величних філософів і мислителів. Українці – не менш величні, бо відкрили світові Шевченка, який створив українську націю, і Франка, який її виховав", – зазначив Гах.

Над книгою працювали 50 людей – це діячі культурного життя та викладачі. Зокрема, ректор ІФНТУНГ Євстахій Крижанівський, директор інституту філології ПНУ імені Стефаника Роман Голод, доктор технічних наук та професор Петро Таланчук, директор обласної філармонії Василь Тимків та інші. Серед авторів і Надія Скотна – ректор Дрогобицького педагогічного університету, у цьому навчальному закладі починалася творча діяльність Івана Франка.

Над книгою працювали приблизно півроку. Вона вийшла тиражем у 300 примірників, її можна буде побачити у книгарнях міста.

Йосип Гах розповів, що задум створити таку книжку з’явився давно. Попередницею цієї книжки була книга до 200-річчя до дня народження Тараса Шевченка.

"Книга про Шевченка вийшла таким же форматом, так випадково сталось, що мала таку ж кількість сторінок, як і книжка, яку сьогодні презентуємо, – каже Гах. – Тому ми йшли повтореним шляхом. Склад авторів збільшився. Якщо у книжці про Шевченка було 25 авторів, то у книзі про Франка їх уже 50".

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: