fbpx

У Франківську презентували книжки для особливих дітей

Культура 06:51, 29.07, 2016

У четвер, 28 липня, в Івано-Франківську Олена Осмоловська презентувала одразу дві книги: "Квітті" та "Сонце в озері твоєму". Це – інклюзивна* література. Її метою, пояснює письменниця, є залучення людей з особливими потребами до загального культурного середовища шляхом цікавих книжкових пропозицій.

Квітті – це намальовані маленькі казкові істоти, що живуть у квітах та завжди відкриті для нових пригод. Авторка каже, що хотіла зробити процес родинного читання цікавою грою, а не формальним виконанням батьківських обов’язків. Більша частина книжки – це оригінальні ілюстрації, створені на основі паперових малюнків художниці Кристини Маканік, пише Репортер.

На кожній сторінці в малюнках заховані "зайві" предмети, що відрізняються від загальної концепції художньої розповіді. Малечі пропонують знайти ці предмети або ж логічно обіграти та "вмалювати" їх у контекст казки.

Це намальована казка, переглядаючи яку, можна вигадувати власні історії. Аби почитати дитині казочку, батьки щодня будуть вигадувати нові історії, розглядаючи ті ж самі малюнки, – говорить Осмоловська. – Ця книга допоможе розвивати уяву діток з обмеженими можливостями".

Книжка двомовна – українською та англійською.

"Сонце в озері твоєму" – казка про особливих дітей, ілюстрована авторськими ляльками. Головні герої твору – дівчинка Сонця Аїда (з синдромом Дауна) та хлопчик Дощу Анатолій (дитина-аутист). Спеціально для ілюстрування казки київська художниця і дизайнер Ольга Бутковська створила серію ексклюзивних ляльок, які збагатили сторінки твору у вигляді яскравих і "живих" ілюстрацій.

"Книжка не про захворювання. А про таких людей, як і ми всі, тільки трошечки інших", – каже Олена Осмоловська.

Письменниця вважає, що казки не варто ділити на дитячі й дорослі. Переконана, кожна казкова історія обов’язково повинна нести добро й любов.

*Інклюзія – це побудова комфортного сучасного суспільства з рівними можливостями для усіх громадян, незалежно від їхніх фізичних чи психологічних особливостей.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: