неділя, 17 лютого

У Франківську презентували концепцію "Шептицький менеджмент"

В Івано-Франківську триває форум "Місто 3.0: принципи перезавантаження", і сьогодні день розпочався із презентації концепції "Шептицький менеджмент".
Андрей Шептицький
Андрей Шептицький
Зображення 1 / 4 Використовуйте клавіші для перегляду

В новому світлі про постать Шептицького розповіли учасникам форуму керівник платформи "Тепле місто" та ініціатор форуму Юрій Филюк і засновник компанії pro.mova, учасник Несторівської групи Євген Глібовицький.

"Постать Шептицького дуже важлива для України і нашого регіону зокрема. Перш за все митрополита знають як людину духовну і людину церкви. Але треба розуміти, що він був людина широкої діяльності і займався питаннями такими, як освіта, економіка, культура. І власне "Шептицький менеджмент" – це спроба дослідити життя митрополита в інших сферах і показати, наскільки ефективно він створював управлінські моделі, як він сприяв розвитку Галичини в інтегральний спосіб, в об’єднувальний, в ті часи. А також це спроба показати українцям, як стратегія "win-win" ("виграв-виграв"), а не така, що ти виграв, а хтось має програти, вона вже втілювалась в нас на Галичині і ефективно працювала, і повернути її в суспільство і в суспільний дискурс",  зазначив Юрій Филюк у коментарі КУРСу.

Він стверджує, що підхід до організації суспільства у свої часи актуальний і для сьогодення і цілком може бути адаптований до нинішніх реалій.

"Якщо дивитись на те, що він робив в ті часи, воно абсолютно на 100% актуальне зараз і його можна впроваджувати. Єдине, що те, що зараз необхідно зробити, – це на науковому рівні пропрацювати його роботи, його пряму мову перекласти на сучасну мову, зрозумілу для сучасних людей і в сучасній формі – у вигляді книжок, курсів для бізнес-шкіл. Ми прагнемо розробити курс для загальноосвітньої середньої школи по менеджменту Шептицького. При чому ці настанови митрополита можуть застосовуватися для сучасної людини", – додає Филюк.

Як писав КУРС, протягом двох днів у рамках форуму проводять дев’ять дискусійних панелей. Участь у дискусіях беруть представники експертного середовища, дипломатичних установ, бізнесу, міських адміністрацій та громадських організацій з різних міст України. Усі вони шукають відповіді на нові виклики для розвитку міст та намагаються сформувати принципи спільної дії для перезавантаження та трансформації міст. 

КОМЕНТУВАТИ