fbpx

У Франківську презентували платформу правових консультацій "WikiLegalAid"

Суспільство 19:09, 17.12, 2018

До Тижня права в Івано-Франківському місцевому центрі з надання безоплатної вторинної правової допомоги презентували довідковo-інформаційну платформу правових консультацій "WikiLegalAid", де є можливість знайти відповіді на найбільш актуальні правові питання.

Слід зазначити, що платформа була створена з метою надання якісних правових консультацій співробітниками системи безоплатної правової допомоги. Зараз скористатися можливостями платформи "WikiLegalAid" може кожен, хто має доступ до мережі Інтернет. Вона функціонує за принципом Wikipedia та створена для посилення правової обізнаності громадян, передає прес-служба Івано-Франківської ОДА.
 
В.о. директора Регіонального центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги в Івано-Франківській області Володимир Ковальчук ознайомив присутніх з тим, як створювалася довідково-інформаційна платформа правових консультацій "WikiLegalAid", яка є інноваційним інструментом, що допомагає в роботі працівникам системи безоплатної правової допомоги, які надають правові консультації на місцях.
"Довідково-інформаційна платформа – це спільна робота фахівців-юристів системи безоплатної допомоги, яка ґрунтується на реальній практиці надання БПД в Україні. Її інформаційна база, яка функціонує за принципом відомої "Wikipedia", поповнюється правовими консультаціями з найактуальніших питань, що відповідають реальним запитам клієнтів системи, які приходять до офісів правової допомоги в усіх регіонах країни", – наголосив він.
До учасників заходу також звернулися начальник головного територіального управління юстиції в Івано-Франківській області Микола Станіщук та заступник директора департаменту-начальник управління загального правового забезпечення юридичного департаменту обласної державної адміністрації Олеся Зрайко, які наголосили на важливості функціонування правової платформи для громадян Прикарпаття.
Начальник відділу забезпечення якості правової допомоги та підвищення якості її надавачів Регіонального центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги в області, адвокат Мирослава Аннюк зазначила, що спочатку цей ресурс існував як "внутрішній", виключно для працівників системи БПД. За два роки було накопичено багато інформації, яка використовувалась під час правового консультування клієнтів. Відтепер кожен громадянин має безкоштовний доступ до всієї інформації, що міститься в базі, та зможе отримати якісну правову інформацію.
Більш детально про платформу та як нею користуватися представникам ЗМІ та громадськості розповіла одна із авторів "WikiLegalAid" начальник відділу правопросвітництва та взаємодії з суб’єктами надання безоплатної первинної правової допомоги Івано-Франківського місцевого центру з надання БВПД Марія КоляджинВона зазначила, що платформа має ряд переваг, які спрощують доступ пересічних громадян, які не мають юридичної освіти, до пошуку необхідної правової інформації.
Базою правових консультацій можуть користуватись як практикуючі юристи, студенти-правники, правозахисники, так і пересічні громадяни. Консультація сформована так, що відповідь буде зрозуміла всім.
Для того щоб скористатися базою правових консультацій, достатньо ввести в пошуковий рядок на головній сторінці "WikiLegalAid" ключове слово або частину слова (корінь слова) і поставити знак "*", що звузить пошук.
Пошук видає перелік консультацій, які містяться в базі. Здійснення пошуку також можливе через структуру категорій "WikiLegalAid" за галузями права. Скориставшись таким шляхом пошуку, можна побачити всі галузі права, за якими містяться правові консультації в базі.
Присутні дізналися, що у базі правових консультацій міститься більш як 1400 консультацій з найактуальніших правових питань, з якими звертаються клієнти до системи безоплатної правової допомоги.
Окрім правової інформації, у WikiLegalAid можна побачити не лише посилання на нормативні акти, а й зразки процесуальних документів та посилання на судові рішення.
Підписуйтеся на КУРС у Telegram та Twitter – лише найцікавіші і найважливіші новини Івано-Франківська і області! 
Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter
Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: