fbpx

Повінь нашкодила будівництву моста на Пасічну на мільйон гривень. ФОТО

Суспільство 11:10, 07.08, 2018

Нещодавня повінь завдала збитків ТОВ "Мостобудівельний загін №112", яке будує міст через Бистрицю Солотвинську, на мільйон гривень. Компанія просить Івано-Франківську міськраду компенсувати збитки.

Сьогодні міський голова Івано-Франківська Руслан Марцінків разом із журналістами проінспектував хід будівництва нового моста до мікрорайону "Пасічна".

За словами виконуючого обов'язки директора ТОВ "Мостобудівельний загін №112" Сергія Порожнюка, через повінь на будівництві моста фірма зазнала збитків, які оцінюють приблизно у мільйон гривень. 

"У нас є проблеми, порядку мільйона гривень збитків, які ми понесли. Щоб ви розуміли, до першої опори все було у воді. Кран за 5 хвилин затоплювало вище кабіни. Ми все розбирали, заміняли, купляли. Тут був великий котлован, вода знесла блоки, арматуру, заготовки. Воно так по річці пішло. Що змогли знайти, то знайшли. Але збитки ніяким чином не впливають на термін виконання робіт", – сказав Порожнюк.

Компанія звернулася до міської влади з проханням відшкодувати збитки, але відповіді ще не отримала.

Проте на терміни виконання робіт повінь не вплинула. Будівництво моста планують завершити у IV кварталі 2019 року.

"Зараз дуже багато робіт проведено з фундаментом. Думаю, ще більше, ніж ми бачимо, забито вниз. Дуже добре, що змогли акумулювати кошти і заплатити за виготовлення металу, бо метал з кожним днем дорожчає. Будемо надіятися, що все буде гаразд і до кінця 2019 року міст буде. Ми, звичайно, не можемо спрогнозувати повінь, інші обставини. Тим паче, що гривня може знецінюватися. Тому це може повпливати на саму роботу. Але я думаю, все буде гаразд", – прокоментував Руслан Марцінків.

За його словами, міст мав бути збудований ще 25 років тому. Зараз він лише частково вирішить проблему із заторами.

Загальна ширина моста  16,1 м. Передбачені дві полоси руху по 3,75 м, додатково у кожній полосі буде по метру безпеки. Буде два тротуари по 2,5 м. Ширина дозволяє передбачити і пішохідні, і велодоріжки. Ймовірно, на мості зроблять три вужчі полоси: дві основні і одну реверсну. Це питання ще вивчають.

"Зараз у Києві практикують звуження смуг до 2,5 метра для зменшення швидкості руху транспорту. Тому у процесі експлуатації можна зробити третю реверсну смугу",  зауважив Порожнюк.

Наразі бетонні роботи виконані на 80%.
"На кінець січня 2019 року сюди має бути завезений останній метал. Будувати міст будемо і зимою… З металом можна працювати до -15С°",  сказав Порожнюк.
Зараз на об’єкті працюють 20 робітників. В пікові місяці задіювали 80 осіб, а коли буде проводитися зварювання, працюватимуть 100 осіб.

Як повідомляв КУРС, міст будує фірма ТОВ "Мостобудівельний загін №112", пов'язана з колишнім нардепом від Партії регіонів Володимиром Продивусом. Вона на тендері запропонувала найнижчу ціну – 120 млн грн. Пізніше виконуючий обов'язки директора ТОВ "Мостобудівельний загін №112" Сергій Порожнюк пояснив, що компанія запропонувала таку ціну, щоб закріпитися у регіоні.

Будівельні роботи компанія буде проводити у три етапи: перша черга – будівництво транспортної розв’язки на вулиці Надрічній, друга черга – будівництво вулиці Хіміків, третя – будівництво самого моста.

Інженерна техніка для будівництва моста прибула до Івано-Франківська 18 листопада 2017 року. 

Підписуйтеся на КУРС у Telegram та Twitter – лише найцікавіші і найважливіші новини Івано-Франківська і області! 

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: