fbpx

У Франківську продовжують судити медиків, обвинувачених за смерть породіллі під час операції

Здоров'я 17:19, 22.02, 2019

Сьогодні, 22 лютого, в міському суді Івано-Франківська продовжили розгляд кримінальної справи про неналежне виконання професійних обов'язків медичними працівниками Івано-Франківського обласного перинатального центру.

Зокрема, йдеться про 27-річну франківчанку Тетяну Гезей, яка померла в Івано-Франківському обласному перинатальному центрі у квітні 2013 року. Справу до суду передали в травні 2017 року, втім, через закінчення повноважень судді справу почали розглядати заново.
 
Завідувача гінекологічного відділення ОПЦ Олександра Буянова та завідувача відділення інтенсивної терапії та анестезіології ОПЦ Миколу Бутніцького підозрюють у злочинній недбалості, тобто неналежному виконанні професійних обов’язків унаслідок недбалого чи несумлінного до них ставлення, що викликало смерть хворої, інформує Бліц-Інфо.

Як йдеться у матеріалах справи, Гезей потрапила в ОПЦ із завмерлою вагітністю. Жінці робили операцію, щоби видалити плід. Під час оперативного втручання, що його проводили обоє згаданих лікарів, медики вдалися до переливання плазми. Експертиза встановила, що крововтрата була невелика і переливання було необґрунтованим. Жінці почали вводити плазму під час операції і продовжили після її завершення. У Тетяни розвинувся анафілактичний шок, відмовили легені, і жінка померла.

На сьогоднішньому засіданні прокурор представив суду всі письмові докази сторони обвинувачення. Втім захисники обвинувачених попросили у суду перерву, щоб ознайомитися з результатами судово-медичної експертизи, оскільки справа тягнеться вже довго і вони не пам’ятають усіх деталей.

Суд оголосив перерву до 25 березня. На наступному засіданні будуть допитувати свідків по справі.

Ст. 140 ч. 1 ККУ, за якою звинувачуються Микола Бутніцький та Олександр Буянов, – “невиконання чи неналежне виконання медичним або фармацевтичним працівником своїх професійних обов’язків внаслідок недбалого чи несумлінного до них ставлення, якщо це спричинило тяжкі наслідки для хворого”, – передбачає покарання у вигляді позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до 5 років, або виправними роботами на строк до 2 років, або обмеженням волі на строк до 2 років, або позбавленням волі на той самий строк.

Підписуйтеся на КУРС у Telegram та Twitter – лише найцікавіші і найважливіші новини Івано-Франківська і області!

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: