fbpx

Про франківську "Нову енергію" й університет нафти і газу розкаже міжнародний телеканал AlJazeera

Суспільство 19:32, 11.05, 2018

У Франківську проходять зйомки сюжету міжнародного топ-телеканалу AlJazeera про університет нафти і газу та його роль у розвитку енергетики України і світу.

Кореспондент телеканалу AlJazeera Хатем Кхандір знімає програму про енергетичну безпеку України. В контексті теми представлений Івано-Франківський національний технічний університет нафти і газу. Кореспондент висвітлює його роль у розвитку енергетики України та світу, повідомив КУРСу проректор ІФНТУНГ Максим Карпаш.

"Вчити і досліджувати, досліджувати і вчити", – коротко сформулював місію вишу, що її озвучив міжнародному телеканалу, Максим Карпаш.

Як приклад він навів роботу науковців університету, які уклали карту сонячної інсоляції Прикарпаття. На її основі вчені дали рекомендації з приводу відновних джерел енергії загалом для області та для конкретних ОТГ. 

Хатем Кхандір, пояснив проректор, – аспірант університету нафти і газу, майбутній кандидат економічних наук. Сам з Алжиру, працює на телестудії AlJazeera у Катарі.
 
Сьогодні Кхандір записав інтерв’ю з ректором ІФНТУНГ Євстахієм Крижанівським, проректором  Максимом Карпашем, а також відзняв матеріал у містечку "Нова енергія". Ректор вишу прокоментував загальну ситуацію в країні та перспективи енергонезалежності. 
 
У науковому містечку "Нова енергія" кореспондента зацікавив досвід освіти для дітей задля зміни енергетичної ситуації в державі. Мова про зміни поведінкових моделей людей  в Україні реалізується досвід країн Європи, коли екологічна свідомість молодих людей та їхній запит на нові моделі поведінки перевертає політичну та економічну ситуацію в країні загалом. 
"Їм цікаво, як така енергозалежна країна як ми могла відмовитись від викопних видів палива та перейти на відновлювальні джерела енергії",  пояснив Карпаш. 
За його словами, Івано-Франківський університет нафти і газу в цьому сенсі має успішний досвід.
"Ми на комуналку витрачаємо чи не найменше серед українських вишів",  стверджує проректор.
 
Також Хатем Кхандір, аспірант ІФНТУНГ та кореспондент AlJazeera, візьме інтерв’ю у президента Порошенка на цю тему.

 

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: