неділя, 24 лютого

У Франківську три дні безкоштовно перевірятимуть родимки, щоб попередити ранній рак шкіри

До Всеукраїнського дня боротьби з меланомою 19-21 квітня з 10 до 18 години на Вічевому майдані в Івано-Франківську буде проводитись огляд родимок всім охочим з використанням спеціального оптичного приладу – дерматоскопа.

Огляд буде проводитися у наметі з написом «Здорова шкіра. Перевір родимку».

Меланома – це пухлина, яка не становитиме загрози життю, якщо її вчасно виявити. Для того, щоб її виявити, достатньо періодично проходити огляд у лікаря, який перевіряє родимки, чи вони не почали перероджуватися у злоякісну пухлину. Така перевірка є абсолютно безболісною та триває всього декілька хвилин: лікар оглядає родимку спеціальним мікроскопом, який виявляє небезпеку.

У зв’язку з настанням періоду активного сонця, слід особливо звернути увагу громадян на те, які небезпеки може мати надмірна засмага, а також на що потрібно звертати увагу для того, щоб уникнути переродження родимок в меланому. Важливим є те, що кожен охочий може безкоштовно перевірити свої родимки. Часто люди не звертають увагу на ці питання або навіть і знаючи, що це важливо, відкладають ці питання на потім. Минулого року впродовж Всеукраїнського тижня меланоми, проведеного на "стометрівці", було обстежено близько 400 людей, із них у вісьмох було виявлено підозру на меланому.

Захід є соціальним, оскільки завдання медицини, в тому числі і приватної, – вчасне виявлення та діагностика цього онкологічного захворювання, коли ще є шанс врятувати життя людини.

Мета заходу:

1. Інформування громадян про небезпеку переродження звичайної родимки в ракову пухлину. Визначення ознак, які сигналізують про те, що родимка є небезпечною і слід пройти додаткові обстеження.

2. Перевірка родимок мешканців та гостей міста для того, щоб виявити рак шкіри на ранніх його стадіях, коли хворобу ще можна подолати.

Обстеження проводять лікарі клініки "БРАСС. Здорова шкіра" (лікар-дерматолог Гриник Христина Володимирівна та лікар-хірург Колодій Дмитро Ярославович).

Меланома – злоякісна і дуже агресивна пухлина шкіри. Найчастіше виникає на місці звичайної родимки. Статистика свідчить: смертність від меланоми в Україні сягає майже 95%. Тобто після постановки такого діагнозу протягом 5 років в нашій країні помирає 95 зі 100 пацієнтів. У той же час у США смертність становить лише 5%. Така різниця зумовлена не методами лікування, а несвоєчасним виявленням меланоми. На жаль, елементарна медична необізнаність і недбале ставлення до власного здоров’я призводить до того, що пацієнти із занедбаною формою меланоми часто вже неоперабельні.

Підписуйтеся на КУРС у Telegram та Twitter - лише найцікавіші і найважливіші новини Івано-Франківська і області!

КОМЕНТУВАТИ