fbpx

В Івано-Франківську в озері на Товарній масово загинула риба. ФОТО

Суспільство 11:58, 17.07, 2018

В озеро між вулицями Красівського та Товарною стався викид невідомої речовини. Мешканці прилеглих будинків б’ють на сполох - у водоймі почала гинути риба. Підозрюють, що стався прорив каналізації і у водойму потрапили фекалії.

Озеро було створене як пожежна водойма для міста. Незважаючи на те, що близько 10 років тому Водоекотехпром перестав подавати воду до озера, мешканці самотужки доглядають його – чистять і зарибнюють. Тут люблять відпочивати, а влітку купаються діти.

Про тривожний випадок КУРСу розповіли мешканці мікрорайону. Вони припускають, що на паралельній озеру вулиці забилася каналізація, і вже другу добу до озера стікають фекалії.

“Вода змінила колір із зеленого на брудно-жовтий. Другий день задихається риба. Частину риби місцеві жителі почали витягати і викидати, бо вона повспливала, а частина попри берег булькає з самого верху, і якщо не буде реакції, то все озеро пропаде”, – сказав Роман, мешканець мікрорайону.

В Івано-Франківську в озері на Товарній масово загинула риба. ФОТО 1

“Місцеві мешканці спершу зателефонували на гарячу лінію Управління рибного господарства. Потім також в інші служби. Це виглядає на перший погляд на витік каналізаційних стоків”, – розповідає заступник начальника Управління Державного агентства рибного господарства у Івано-Франківській області (Рибоохоронний патруль) Ігор Корсун.

Корсун розповідає, що в озері загинули плотва, карась та щука.

Керівництво КП “Івано-Франківськводоекотехпром” каже, що про проблему дізналося щойно. Директор підприємства Роман Кімачук зазначив, що на балансі підприємства є лише став поблизу школи №21 позаду спорткомплексу “Олімп”, а про це озеро йому невідомо нічого. Але пообіцяв відправити бригаду працівників до ставу на вулиці Товарній та вивчити ситуацію.

“Треба вияснити, чи це забиття, чи каналізація наших мереж, чи, можливо, хтось із людей, які там живуть, самовільно собі проклали туди каналізацію. Дайте нам час – і ми вияснимо. Якщо є проблема з нашими мережами, то ми її усунемо, а якщо люди самовільно щось збудували, чи воду відвели, чи каналізацію направили у той став, то цим вже мають займатися екологи”,  прокоментував Роман Кімачук.

На місце приїхали представники Держекоінспекції, Управління водних ресурсів, Управління державного агентства рибного госпорадства в Івано-Франківській області, санепідемслужби, представники міськвиконкому, пожежники та навіть поліція.

Працівники СЕС та Управління водних ресурсів відібрали проби води. Також на берегах помітили синій осад, який також відібрали на пробу. Доки не буде результатів аналізів, висновки робити фахівці не беруться.

В Івано-Франківську в озері на Товарній масово загинула риба. ФОТО 3

Підписуйтеся на КУРС у Telegram та Twitter – лише найцікавіші і найважливіші новини Івано-Франківська і області! 

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: