fbpx

У Франківську відбудеться урочиста Академія "Не убий" з нагоди 150-річчя Андрея Шептицького

Суспільство 23:46, 02.11, 2015

8 листопада 2015 року в приміщенні облмуздрамтеатру ім. Івана Франка відбудеться урочиста Академія "Не убий" з нагоди 150-річчя з дня народження Праведного Митрополита Андрея Шептицького.

У програмі візьмуть участь симфонічний оркестр обласної філармонії, кращі хорові колективи міста, Гуцульський ансамбль пісні і танцю, театр "Слово і голос" під керівництвом лауреата Шевченківської премії Наталії Половинки, актори театру, повідомляє "Галицький кореспондент".

Організовує масштабний захід центр духовного розвитку "Апостол", Івано-Франківська Архієпархія УГКЦ, управління культури ОДА.

Послання «Не убий» було написане під час Другої світової війни, яка перевершила своєю жорстокістю всі інші війни. Сподівання на краще з приходом німців, яких населення Галичини привітало як визволителів, захлинулося з перших же днів. Митрополит Андрей був вражений сваволею нацистського уряду, який почав господарювати на українських землях, як на своїй власній. Шептицький звертався до високих німецьких чинів у приватних розмовах, а потім письмово в протесті "Не убий". Зрозуміло, що послання було осудженням масового знищення людей окупаційною владою. Тільки авторитет і похилий вік Митрополита врятували його від покарання з боку фашистів.

"Світ гине з браку любови, гине з людської ненависті. Не переставаймо ж благати Всевишнього про щедрі, теплі дощі його святої благодати з неба. Людське життя – неоціненний дар. Людська душа – витвір безконечно цінніший і важливіший, ніж усі матеріальні добра чи дари Божі", – писав Митрополит Андрей Шептицький в посланні "Не убий".

 

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: