fbpx

У Франківську відбулася прем'єра вистави "Слава героям". ФОТО, ВІДЕО

Культура 12:07, 21.02, 2016

В Івано-Франківському академічному обласному українському музично-драматичному театрі імені Івана Франка відбулася прем’єра "специфічної комедії" за однойменною п’єсою Павла Ар’є "Слава героям".

Режисерами вистави є Стас Жирков та Ростислав Держипільський, а продюсувала її відома українcька акторка Ірма Вітовська, пише ГК.

"Слава героям" – унікальний спільний проект івано-франківського театру та київського "Золоті ворота", тож вистава проходитиме і на київській, і на франківській сценах.

Унікальність проекту в тому, що в кожному з театрів ролі виконують актори місцевої трупи, окрім двох головних героїв. Ці два герої грають "в гостях". Франківський Олексій Гнатковський – гратиме в столиці, а киянин Дмитро Рибалевський – в Івано-Франківську. Шанувальники театру мають змогу насолоджуватися також грою улюблених акторів – Галини Баранкевич, Надії Левченко, Ігоря Захарчука, Олесі Пасічняк.

Вистава дуже актуальна, адже зачіпає не просто наболілі історичні й соціальні теми, а власне такі, які ставлять питання і не дають на них відповідей, бо відповідей може просто не бути… Недаремно актор Олексій Гнатковський називає виставу провокацією.

У сценічному просторі лікарняної палати доля зіштовхує двох ветеранів – армії УПА і Червоної армії. А разом із цим – два різні досвіди, світогляди і долі. Історія настільки задавнена і заплутана, що немає ні правих, ні неправих. Є просто люди, покалічені виром війни, які колись були по різні сторони барикад.

На тлі їхньої комічно-трагічної "шпитальної" боротьби оприявнюються й гострі соціальні проблеми.

Постановка зроблена на найвищому рівні, про що свідчить і особлива режисура, і неперевершена гра акторів, і цікаві світлові, музичні відео-візуальні рішення та багато іншого.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: