fbpx

У Франківську розкопали три десятки решток жертв НКВД. ВІДЕО

Суспільство 10:29, 30.08, 2017

Без похоронного маршу та впорядкованих могил їх просто закопали на околиці міста. В Івано-Франківську тривають розкопки масового поховання, що наприкінці вулиці Ленкавського.

За два тижні тут знайдено три десятки скелетованих решток людей. Історики із обласного товариства "Меморіал" із впевненістю кажуть – це жертви НКВД, яких закатували у 1939-му році, йдеться в сюжеті ТРК "Вежа".

Чоловіки, жінки та навіть підлітки. Всі вони знайшли останній спочинок у виритій могилі розміром 2 метри на 10. Знайдені тут артефакти свідчать – здебільшого це була еліта Станіславова. Поруч із медальйонами та монетами тих часів – залишки колючого дроту на зап'ястях жертв. Історики припускають – найімовірніше, людей на околицю міста привозили із в'язниць НКВС вже страченими.

Поруч із майже дослідженою могилою є ще одна. Приблизно такого ж розміру. Її розкопки – у найближчих планах істориків та дослідників. Пошукові роботи ускладнюються через близькість поховань до паркана цвинтаря, що поруч. Це практично унеможливлює роботу спецтехніки.

Наразі знайдені рештки людей ексгумують. Також проводять експертизу та опис знайдених речей. Після детального вивчення чергових жертв комуністичного терору планують перепоховати згідно із християнським звичаєм. Найімовірніше, похоронять їх у Дем'яновому лазі. До речі, старожили мікрорайону пам'ятали про трагедію, що відбулася майже 80 років тому. Ще на початку 90-х поруч із похованням встановлено символічний хрест.

 

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: