fbpx

У Франківську відкрили перший "аналізатор" якості повітря, створений школярами

Суспільство 17:09, 03.12, 2018

Сьогодні у громадському ресторані Urban Space 100 група школярів презентувала власноруч розроблений пристрій для аналізу якості повітря. Його розмістили на фасаді будівлі, і він три дні збирав дані про повітря.

Як писав КУРС, над соціальним екологічним проектом Eco City працювали п’ятеро школярів. Його подали на грант від Urban Space 100 і отримали фінансування.

До команди інноваторів увійшли п’ятеро підлітків: 15-річний Дмитро Обухов (програмування пристрою, налагодження передачі даних та розробка мобільного додатка, супровід проекту), 17-річний Богдан Фіцак (розробка 3D моделі пристрою, підбір модулів та виготовлення, розробка 3D моделі давачів швидкості вітру та напрямку вітру, супровід проекту), 17-річний Андрій Крохмалюк (компонування та виготовлення пристроїв, супровід проекту), 13-річний Володимир Врюкало (розробка мобільного додатка, супровід проекту), 12-річний Мар’ян Врюкало (супровід проекту).

"Ми звернули увагу на наше місто з того ракурсу, скільки є вихлопних газів, коли стоїмо у пробці, для обігріву приміщень використовуються котли, люди восени спалюють листя. Тому з’явилася ідея моніторити це, щоб люди знали і почали щось з цим робити", – розповів Андрій Крохмалюк.  

Проект використовує Arduino робототехніку для побудови станцій для аналізу забрудненості повітря в місті. Дані збираються на сервер й вивчаються для визначення джерел забруднення. Пристрій підключений до Інтернету, тому усі дані можна відстежувати на сайті >>.

Основні показники, які будуть відображати ці пристрої, – концентрація твердих мікрочастинок, які виникають при горінні будь-яких видів палива. Найменші з них – це PM2.5 – можуть попадати через легені в кров і спричиняти різні хвороби. Найбільші з них – це PM10 – можуть викликати печію очей та першіння у горлі. Також пристрої відображатимуть температуру, вологість та рівень шуму.

У Франківську відкрили перший "аналізатор" якості повітря, створений школярами 1

У Франківську відкрили перший "аналізатор" якості повітря, створений школярами 3

Школярі розроблять загалом п’ять таких пристроїв, які будуть розміщені на зупинках автотранспорту у різних локаціях. В мерії погодили встановлення станцій біля ресторану "Urban Space 100" та на чотирьох зупинках: навпроти ЦУМу на Дністровській, на залізничному вокзалі, біля кінотеатру "Космос" та в мікрорайоні "Каскад".

У Франківську відкрили перший "аналізатор" якості повітря, створений школярами 5

Підписуйтеся на КУРС у Telegram та Twitter – лише найцікавіші і найважливіші новини Івано-Франківська і області!

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: