середа, 22 травня

У Франківську влаштували вуличну акцію з вимогою зберегти історичні будинки та пам'ятки

В Івано-Франківську відбулася вулична акція, організована представниками Всеукраїнської кампанії "Пам’ять нації", під гаслом "Збережімо історичне обличчя міста".
Зображення 1 / 2 Використовуйте клавіші для перегляду

Організатори акції закликали франківців підтримати електронну петицію щодо належного утримання архітектурних пам’яток міста, зокрема будинку на Січових Стрільців, 24. 

Також ішлося про те, щоби власники пам’яток  а ними фактично є мешканців будинків  своєчасно виконували їх поточний і капітальний ремонт.

"Ми підтримуємо таку ініціативність мешканців і проведення цієї акції. Хочемо, щоб її відгомін дійшов до власників-співвласників багатоквартирних будинків, які є пам’ятками архітектури. Нагадати, що саме вони несуть відповідальність за їх утримання та збереження. Всі пам’ятки архітектури передані у руки конкретних людей – власників квартир, які стали співвласниками будинків. Це їхнє майно, яким вони повинні опікуватися. Так, це майно є складним і потребує спеціального нагляду, догляду і кваліфікованої експлуатації. Для цього є відповідні експлуатаційні організації, які треба наймати за відповідну щомісячну плату", – розповідає начальник відділу охорони культурної спадщини Володимир Ідак.

На сьогодні в Івано-Франківську є близько 600 будинків, які визнані об’єктами культурної спадщини міста.

"Мова не йде про реконструкцію. Важливо змусити власників будівель провести протиаварійні роботи, щоб балкони не падали і карнизи не обсипалися. Тому інспектори пишуть приписи на власників будинків, які не стежать за їхнім станом. Якщо приписи не виконуються, то інспектори можуть скласти протокол, який тягне за собою штраф у розмірі від 850 до 1700 гривень.

І власники швидше заплатять максимальний штраф, ніж виділять тисячі гривень на реконструкцію. Хочу нагадати власникам – співвласникам таких будинків, що вони несуть відповідальність за їх збереження. Мешканці приватних будинків дбають про них і ремонтують у разі потреби. Так само мешканці багатоквартирних будинків, які є пам’ятками архітектури, мають дбати про своє майно", – пояснив начальник управління комунальної політики Департаменту житлової, комунальної політики та благоустрою Мирослав Федорків.

 

КОМЕНТУВАТИ