fbpx

У Франківську влаштували вуличну акцію з вимогою зберегти історичні будинки та пам'ятки

Суспільство 11:45, 19.04, 2019

В Івано-Франківську відбулася вулична акція, організована представниками Всеукраїнської кампанії "Пам’ять нації", під гаслом "Збережімо історичне обличчя міста".

Організатори акції закликали франківців підтримати електронну петицію щодо належного утримання архітектурних пам’яток міста, зокрема будинку на Січових Стрільців, 24. 

Також ішлося про те, щоби власники пам’яток  а ними фактично є мешканців будинків  своєчасно виконували їх поточний і капітальний ремонт.

"Ми підтримуємо таку ініціативність мешканців і проведення цієї акції. Хочемо, щоб її відгомін дійшов до власників-співвласників багатоквартирних будинків, які є пам’ятками архітектури. Нагадати, що саме вони несуть відповідальність за їх утримання та збереження. Всі пам’ятки архітектури передані у руки конкретних людей – власників квартир, які стали співвласниками будинків. Це їхнє майно, яким вони повинні опікуватися. Так, це майно є складним і потребує спеціального нагляду, догляду і кваліфікованої експлуатації. Для цього є відповідні експлуатаційні організації, які треба наймати за відповідну щомісячну плату", – розповідає начальник відділу охорони культурної спадщини Володимир Ідак.

На сьогодні в Івано-Франківську є близько 600 будинків, які визнані об’єктами культурної спадщини міста.

"Мова не йде про реконструкцію. Важливо змусити власників будівель провести протиаварійні роботи, щоб балкони не падали і карнизи не обсипалися. Тому інспектори пишуть приписи на власників будинків, які не стежать за їхнім станом. Якщо приписи не виконуються, то інспектори можуть скласти протокол, який тягне за собою штраф у розмірі від 850 до 1700 гривень.

І власники швидше заплатять максимальний штраф, ніж виділять тисячі гривень на реконструкцію. Хочу нагадати власникам – співвласникам таких будинків, що вони несуть відповідальність за їх збереження. Мешканці приватних будинків дбають про них і ремонтують у разі потреби. Так само мешканці багатоквартирних будинків, які є пам’ятками архітектури, мають дбати про своє майно", – пояснив начальник управління комунальної політики Департаменту житлової, комунальної політики та благоустрою Мирослав Федорків.

 

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: