fbpx

У Франківську вшанували пам'ять Героя Небесної Сотні Романа Гурика: сьогодні йому виповнилося б 23. ФОТО

Суспільство 13:42, 02.10, 2017

До пам'ятника герою біля Прикарпатського національного університету поклали квіти студенти, ректор університету Ігор Цепенда та мати Романа Гурика.

Сьогодні Романові Гурику виповнилося б 23 роки. Захід розпочали хвилиною мовчання, після чого до пам'ятника поклали квіти.

"Ми маємо в нашому університеті трагічні, але героїчні символи і традиції, які змушують нас не тільки щороку в день народження Романа, але й щодня, проходячи повз цю стелу, згадувати про те, що він та його побратими зробили", – зазначив ректор ПНУ Ігор Цепенда.

Матір Романа Ірина Гурик подякувала університету за те, що тут не забувають своїх героїв. 

"Це потрібно робити для того, щоб ті діти, які приходять сюди на навчання на перший курс, поіменно знали тих хлопців, які в 2013-2014 році віддали своє життя",  сказала Ірина Гурик.

Юному Герою Небесної Сотні Роману Гурику цього дня мало б виповнитися 23 роки. 20 лютого 2014 року, у найзапекліший час протистояння на Майдані, від підступного пострілу снайпера на вулиці Інститутській Роман отримав смертельну кулю, що обірвала життя надзвичайного юнака, який мав великі плани на майбутнє, люблячу родину та відданих друзів, мріяв про іншу Україну та віддав за неї своє життя.

Роман є шостим із родини Гуриків, хто загинув за Україну, – його прадід і два прадідових брата були вояками УПА, які за дивним збігом обставин загинули у 19 років від рук московських загарбників.

Роман Гурик отримав звання Герой України з удостоєнням ордена "Золота Зірка" (21 листопада 2014, посмертно) за громадянську мужність, патріотизм, героїчне відстоювання конституційних засад демократії, прав і свобод людини, самовіддане служіння Українському народу, виявлені під час Революції гідності, а також медаль "За жертовність і любов до України" у червні 2015 року від УПЦ Київського Патріархату (посмертно).

 

 

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: