fbpx

У Франківську вшанували Єжи Ґедройця, який передбачив українську незалежність

Культура 08:58, 06.03, 2015

У Центрі польської культури та європейського діалогу в Івано-Франківську вчора відбувся показ документального фільму "Гід". Фільм присвячений очолюваному Єжи Ґедройцем Літературному інституту, який працював у Парижі.

З привітанням до присутніх звернувся польський консул з питань двосторонніх відносин Марцін Жєнєвіч. Консул наголосив на важливому внеску, який зробив Єжи Ґедройць та його оточення у процес польсько-українського порозуміння.

Про Літературний інститут у Парижі та про видання часопису “Культура” у своїй вступній лекції розповіла кураторка проекту Малґожата Птасінська.

“Єжи Ґедройць передбачав появу незалежної України, Білорусі та Литви ще тоді, коли потуга СРСР видавалась непорушною. І це передбачення справдилося”, – зазначила пані Малґожата.

У своїй лекції кураторка презентувала інтернет-портал www.kulturaparyska.com, на якому можна знайти всі номери часопису “Культура” та багато іншої інформації.

Організаторами заходу стали Генеральне консульство Республіки Польща у Львові й  Центр польської культури та європейського діалогу в Івано-Франківську.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: