fbpx

У Франківську встановлять пам'ятник відомому американському фінансисту Артуру Бернсу. ФОТО

Суспільство 15:40, 15.09, 2017

В Івано-Франківську підходить до завершення виготовлення пам'ятника одному із найвпливовіших фінансистів світу, раднику кількох президентів США, голові Федеральної Резервної Системи, а також послу США у Західній Німеччині Артуру Бернсу, який народився в Станіславі.

Пам'ятник приватні меценати планують встановити в теперішньому Фортечному провулку, пише Фіртка.

Артур Бернс на пам'ятнику буде зображений сидячим на лавочці, з тростиною та циліндром – так він виглядав в роки своєї зрілості в США. Цей пам'ятник, за задумом ініціаторів, має символізувати повернення Артура Бернса в Івано-Франківськ. А ще глибше  повернення Івано-Франківську мудрості та успішності, перспектив та конкурентності в сучасному світі.

Мало хто із сучасників знає, що цей впливовий американець народився і провів дитинство в Івано-Франківську – тоді Станиславові.

У Франківську встановлять пам'ятник відомому американському фінансисту Артуру Бернсу. ФОТО 1

В мережі Інтернет українською чи російською мовами про відомого галичанина інформації не так і багато, здебільшого офіціоз – народився, навчався, працював, помер.

Проте своїми знаннями про нього вже зараз ми можемо завдячувати франківському журналісту Богдану Скаврону, якому вдалося привідкрити завісу життя Бернса для широкого загалу.

Артур Бернс народився 27 квітня 1904 року в Станиславові. 

Його батько до Першої світової війни торгував у теперішньому Івано-Франківську борошном, а мати після одруження переїхала до Станиславова із Солотвина.

Дитинство майбутнього фінансового генія пройшло у будинку №5 на площі Ринок, де проживала його сім’я. Житло вони винаймали у власника тисменицької фабрики дріжджів. Цей будинок зберігся в Івано-Франківську до сьогоднішнього дня. Навіть під тим самим номером. Проте зараз він перебуває в жахливому стані і руйнується.

Читайте такожРозібрати вручну: знайшовся інвестор для пам’ятки на площі Ринок, 5 у Івано-Франківську

На відкриття пам'ятника організатори планують запросити Посла США в Україні Мері Йованович та чинного директора Федеральної резервної системи США Джанет Йєллен.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: