неділя, 24 лютого

У Франківську вигідно інвестувати в комерційну нерухомість, – експерти

Івано-Франківськ належить до міст з високим рівнем привабливості для інвестицій. І на це є кілька причин: швидкі темпи розбудови міста, туристична привабливість, лояльність влади до малого та середнього бізнесу.

При цьому дослідження Аналітичного центру будівельної компанії "Благо" свідчать, що тільки 25% громадян готові вкласти кошти в комерційну нерухомість.

Через зменшення депозитних ставок інвестори почали шукати альтернативу банківським вкладенням. Найбільш популярними об'єктами інвестування в комерційну нерухомість стали:
- офісні приміщення;
- торговельні приміщення;
- приміщення готельного типу.

Важливим фактором при виборі ресурсу для капіталовкладення є окупність в короткий термін. Максимально швидко, як правило, окуповуються офісні та торгові приміщення: їх період окупності зазвичай становить 5-7 років. А ось комерційна нерухомість готельного типу окуповується довше: 7-12 років. Для покупки розглядаються переважно готові об'єкти з вдалою локацією, активною пішохідною зоною, зі стабільним грошовим потоком, якісним наповненням орендарів з довгостроковими договорами.

Також хорошим варіантом є інвестування в комерцію на етапі будівництва нерухомості, адже ціна на приміщення дешевша на 20-25% і можливе розтермінування виплати.

Переваги:
- купуючи нерухомість комерційної спрямованості, можна відразу отримувати пасивний прибуток, якщо здавати її в оренду;
- у порівнянні з іншим видом інвестування, дохід є регулярним і у більших розмірах, ніж при банківському вкладі;
- вартість комерційної нерухомості стабільно зростає.

Якщо відштовхуватися від обсягу запланованих інвестицій, то, за словами експертів ринку, найменш капіталомісткою у комерційній нерухомості є пропозиція в офісному і торговельному сегментах, оскільки тут можна знайти невеликі об’єкти для інвестицій, як, наприклад, в івано-франківському комплексі Містечко Соборне. Інвестиції в комерційну нерухомість особливо вигідні у комплексах класу еліт, як, наприклад, Parus чи Royal Hall в Івано-Франківську.

За дослідженнями експертів, у складській нерухомості, з огляду на великі розміри об’єктів, обсяг капіталу потрібен більший.

КОМЕНТУВАТИ
  • tremmor t 0 Відповісти ага вигідно - останній завод розвалили знищили))) на його місці будинки будують.