fbpx

У Франківську визначилися з місцем встановлення пам’ятника Степану Пушику

Культура 16:59, 20.03, 2019

На засіданні 19 березня 2019 року конкурсна комісія затвердила місце розташування пам’ятника українському письменнику, літературознавцю, журналісту, громадсько-культурному та політичному діячу, професору Прикарпатського університету ім. В. Стефаника Степану Григоровичу Пушику.

КУРС писав, що у Франківську затвердили ескіз пам’ятника Степанові Пушику. 

А цими днями остаточно визначилися із місцем. Нагадаємо, спочатку обговорювали можливість встановлення погруддя у Меморіальному сквері. 

Вирішили, що скульптурну композицію буде встановлено на пішохідній зоні вулиці Шевченка, поруч будинку № 74-76. Місце невипадково вибране навпроти навчального корпусу ПНУ ім. В. Стефаника. 

Конкурсне журі, за участі родини Степана Пушика, розглянуло запропоновану авторським колективом у складі скульптора Володимира Семківа та архітектора Юлії Семків адаптацію пам’ятника в архітектурне середовище пішохідної зони вулиці Шевченка. Та погодило також і остаточний варіант погруддя, інформує Департаменнт містобудування, архітектури та кульутрної спадищини  міста. 

Скульптор Володимир Семків пояснив, що відштовхувався від ідеї із записником. З попереднього ескізного проекту пам’ятника залишив портрет та вишиванку. Щоденник символізують 9 сталевих листів товщиною 6 мм з ажурним написом "Степан Пушик" та текстом-присвятою на першому листі. 

Погруддя пропонується виконати в бронзі. Загальна висота пам’ятника 2,30 м. Завершений благоустрій наштовхнув саме на таке бачення, зазначив автор погруддя. 

Під час обговорення члени конкурсного журі дійшли висновку, що пам’ятник гармонійно вписується в існуюче середовище, сформоване з використанням кованих скульптур. Та рекомендували авторові розташувати погруддя у рівні першої площини, для напису використати вірш із доробку письменника, виконати макет та узгодити його масштабність з членами конкурсного журі на місці встановлення.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: