fbpx

У Франківську за 9 місяців зареєстрували 84 шлюби з іноземцями

Суспільство 18:36, 23.12, 2015

Сьогодні у виконавчому комітеті Івано-Франківської міської ради представили результати соціологічного опитування студентів Івано-Франківська щодо толерантності та відкритості міста до іноземців.

Опитування ініціював відділ міжнародних відносин і туризму міського виконавчого комітету спільно з фахівцями Прикарпатського національного університету ім. В. Стефаника. Дослідження відбувалося в жовтні під час відзначення в місті Європейського тижня місцевої демократії. Його учасниками стали студенти Прикарпатського національного університету ім. В. Стефаника, Івано-Франківського національного технічного університету нафти і газу та Івано-Франківського національного медичного університету.

Актуальність такої роботи на сьогодні не підлягає сумніву. Адже з моноетнічного, закритого міста радянської доби обласний центр стрімко перетворюється на центр туризму, відкритий для представників інших національностей і культур. Крім того, збільшується кількість іноземців, які або залишаються на постійне місце проживання, або укладають шлюби з мешканцями нашого міста.

За даними статистики, у 2014 році було зареєстровано 65 шлюбів з іноземцями, а цього року лише за 9 місяців – 84. На сьогодні в місті перебуває 2412 іноземних студентів. Все це робить вкрай важливим розроблення місцевої політики для забезпечення відкритості та безпечного перебування іноземців в Івано-Франківську.

Відкрив захід заступник міського голови з питань економічного та інтеграційного розвитку Богдан Білик. Він зауважив, що більшість іноземців вважають наше місто комфортним для проживання, а для підтвердження такого статусу департаментам і відділам виконавчого комітету слід працювати над програмами лояльності стосовно представників інших національностей. Після вступного слова з короткими інформаційними доповідями щодо проблем толерантності та міжкультурного порозуміння виступили викладачі філософського факультету ПНУ.

Далі відбулася сама презентація результатів дослідження, яку провела завідувач відділу виховної та психолого-педагогічної роботи ПНУ, кандидат психологічних наук Лілія Романкова. Як зазначила науковець, опитування паралельно було проведено у ПНУ (опитано 995 студентів), в ІФНТУНГ (опитано 460 вітчизняних і 92 іноземних студентів) та в ІФНМУ (опитано 395 вітчизняних і 544 іноземних студентів). Вітчизняним студентам пропонувалося відповісти на 5 питань, які стосувалися їх ставлення до присутності іноземців в місті. Для іноземців була розроблена анкета з 11 питань, яка стосувалася не тільки загальної оцінки ставлення до них мешканців обласного центру, а й оцінки зручності проживання в місті.

 

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: