fbpx

У Франківську за грантові кошти модернізують п'ять котелень

Суспільство 16:40, 13.10, 2015

Сьогодні, під час оперативної наради у міського голови, заступник начальника управління економіки і реформування Департаменту комунального господарства, транспорту і зв’язку Олена Іванів розповіла про залучення кредитних та грантових коштів на проведення енергозберігаючих заходів в бюджетних закладах міста.

Зокрема, йшлося про проект "Підвищення енергоефективності об’єктів бюджетної сфери міста Івано-Франківська".

В умовах росту цін на енергоносії та виконання одного з пріоритетів держави щодо досягнення енергетичної незалежності впровадження заходів з енергозбереження та енергоефективності стало досить актуальним.

Так, на сьогодні в місті Івано-Франківську впроваджується два проекти в сфері теплопостачання за участю і підтримкою Північної екологічної фінансової корпорації НЕФКО, Європейського банку реконструкції та розвитку та донорів Sida та фонд Е5П.

Проектами передбачено впровадження заходів щодо реконструкції та модернізації п’яти котелень міста, зокрема з встановленням на двох із них котлів на альтернативних видах палива; оновлення тепломереж, встановлення 212 індивідуальних теплових пунктів (ІТП), які дають можливість регулювати надання послуги теплопостачання для кожного окремого будинку в залежності від температури зовнішнього повітря, що якраз і дозволить вирішити так звану проблему "перетопів" у весняно-осінній період і суттєво зменшувати витрати газу.

Протягом 2014-2015 років велася активна робота з Північною екологічною фінансовою корпорацію НЕФКО щодо залучення коштів на проведення енергозберігаючих заходів в бюджетних закладах міста, зокрема в школах та садочках.

В результаті було підготовлено консультантами НЕФКО техніко-економічне обґрунтування інвестиційної програми, що передбачає проведення енергозберігаючих заходів в 51 бюджетному закладі міста, що мають вагоме соціальне значення (школи, садки, реабілітаційний центр тощо). Відібрані будівлі характеризуються високим загальним та/або питомим споживанням енергоносіїв. 

Варто зазначити, що в цей перелік входить приблизно 77% всього фонду будівель освіти, тому впровадження зазначеної програми матиме вплив на добробут понад 22 тис. дітей.

Обрані будівлі споживають 26% від усього об’єму теплової енергії, спожитої будівлями муніципальної сфери, та 5,9% від загального енергоспоживання міста Івано-Франківська.

Відповідно до розрахунків ТЕО загальна вартість програми складає  майже 8 млн євро, з них 5 млн євро кредитні кошти НЕФКО, 2,4 млн євро кошти гранту, тобто безповоротна допомога та 0,6 млн євро – кошти міського бюджету.

Програма складається з двох етапів і розрахована на 5 років фактичного впровадження заходів. 

Так, протягом 2016 року впроваджуватиметься перший етап програми, який охоплює 13 будівель, в 10 з яких в грудні 2014 року було проведено енергоаудити за підтримки проекту USAID "Муніципальна енергетична реформа в Україні".

Зокрема, в 3 садочках (№4, №16 та № 36) буде проведена комплексна термомодернізація  будівель та в 10 закладах (5 шкіл, 3 садочки, поліклініка, освітньо-реабілітаційний центр) – заміна вікон, вхідних дверей, відновлення вентиляції, встановлення ІТП, балансування системи теплопостачання тощо. 

Результати першого етапу програми дадуть можливість побачити фактичні результати і тим самим зможуть вплинути на вибір конкретних заходів другого етапу.

Загальна вартість заходів 1 етапу складає 1,55 млн євро. Економія після впровадження заходів повинна скласти 137,8 тис. євро.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: