fbpx

У Франківську запрацювала "Школа кирилиці"

Культура 12:33, 23.02, 2018

"Школа кирилиці" розпочала свою роботу на базі відділу літератури з мистецтва Івано-Франківської обласної універсальної наукової бібліотеки ім. Івана Франка. Символічно, що відкриття мистецької школи відбулося 21 лютого, в Міжнародний день рідної мови.

Ініціатор та керівник школи – доцент кафедри дизайну і теорії мистецтва Навчально-наукового інституту мистецтв ПРикарпатського університету ім. В. Стефаника Надія Бабій

Галина Пристай, завідувач відділу літератури з мистецтва зазначила, що у 2017 році відділ започаткував проект "Ідейні. Творчі. Ініціативні". За цей час відбулися 4 майстер-класи, які викликали неабияку зацікавленість серед громадськості міста. Цьогоріч в рамках проекту працюватиме "Школа кирилиці", інформує прес-служба Прикарпатського національного університету.  

Урочисте відкриття розпочалося презентацією виставки робіт студентів спеціалізації "графічний дизайн" з кириличної каліграфії. Надія Бабій розповіла, що одним із найдавніших почерків українців є рукописне письмо з умовною назвою "кирилиця". Під рукописними розуміються написи й тексти, виконані вручну будь-яким інструментом і на будь-якому матеріалі. Протягом історії кирилиці мінявся тип письма. Першим з'явився устав. З XIV століття поширився напівустав. Поява останнього була зумовлена прискоренням процесу писання, оскільки потреба в книгах та інших текстах збільшувалася. Зростання попиту на писемну продукцію, особливо в ділових паперах, вимагало пришвидшення темпу писання, що послужило виникненню в кінці XIV століття скоропису. Із скоропису розвинувся курсив  сучасне ручне письмо з пов'язаними літерами. Так з'явилася і орнаментальна в'язь у заголовках. 

У рамках програми відкриття "Школи кирилиці" відбувся майстер-клас з написання рукописних шрифтів. У ньому взяли участь викладачі, студенти, учні художньої школи та мешканці міста. 

"Школа кирилиці" працюватиме до 7 березня. З програмою роботи можна ознайомитися за посиланням – http://www.pu.if.ua/uk/anonsy/7062-vystavka-kyrylychnoi-kalihrafii-ta-seriia-maister-klasiv.html

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: