fbpx

У Франківську завершився перший етап "інтеркультурної лабораторії". ФОТО

Суспільство 13:58, 04.11, 2017

Протягом місяця українські та іноземні студенти обмінювались культурним досвідом, дізнавалися свої права та основи безпеки в міському просторі, досліджували культурний простір Івано-Франківська. Тепер, за умовами програми, на них чекає розроблення власних проектів.

У жовтні в рамках програми відбулось три воркшопи: окремо для українських й іноземних студентів та спільний воркшоп, повідомляють в ГО "Молодіжна організація "СТАН".

Під час двох перших майстерень із франківською молоддю говорили про їхнє самовизначення, потенціал громад. За допомогою "живої бібліотеки" та інших комунікативних практик учасники тренінгів мали змогу почути про досвід життя в Україні вихідців зі Сполучених Штатів Америки, Індії, Йорданії, кількох африканських країн. Наприклад, співорганізатор проекту, волонтер Корпусу миру Кайл Логан розповів про стереотипи, які мав щодо нашої країни до переїзду.

"Ті стереотипи, які мають іноземці про Україну: тут красиві жінки, міцні алкогольні напої, переважно горілка, писанки на Пасху, люди без почуття гумору, холодна погода, корупція, недбале ставлення до роботи, усі їдять багато картоплі та борщу, – каже Логан. – Далеко не все відповідає дійсності, але в Україні, насправді, люблять картоплю і борщ, горілку (звісно, не так багато, як я думав). Правда також про красивих жінок і корупцію в деяких сферах. Ставлення до роботи залежить від людини. І про писанки теж правда".                   

Головною темою обох воркшопів була правова безпека молоді. Учасники розглянули Декларацію про права людини, а також ознайомились із текстом буклету "Your Rights what you need to know/ Твої права те, що ти маєш знати", що незабаром буде виданий в рамках "Інтеркультурної лабораторії" та поширений серед студентської молоді. Дискусія про права і обов’язки студентів в Україні відбувалася за участі експертів: правозахисника, голови правління ГО "Молодіжна організація "СТАН" Ярослава Мінкіна (воркшоп для іноземних студентів) та юристки Катерини Вітер.

"Ми говорили про поняття прав людини, теорії підходу до тлумачення цього терміну, про історію та етапи становлення прав людини. Далі про абсолютні (невід'ємні) права, про різницю між верховенством права та верховенством закону. Про правосуб'єктність кожної особи. Тоді ми вже безпосередньо перейшли до прав студентів і механізмів захисту своїх прав в межах вузу. Студенти  також цікавились кримінальним правом. Пробували згадати ситуації, про які чули, або змоделювати можливі випадки", – розповідає Катерина Вітер.

Студент Прикарпатського національного інституту Антон Кальянов дивується: 

"Не так багато людей серед місцевих знають свої права і обов'язки, а тим більше іноземців, які навчаються в Івано-Франківську. Особисто для мене воркшоп був корисним і цікавим досвідом. Саме в такій неформальній атмосфері "розбиваються" всі шаблони і стереотипи".

Напередодні заходу для іноземних студентів організатори події зустрілися з представниками івано-франківської поліції. Антон Боєв та Олександра Бабецька розповіли, з яких причин найчастіше іноземці звертаються у поліцію. А також коли вони самі стають правопорушниками.

За словами Бабецької, проблеми студентів, які приїхали з інших країн, як правило, пов’язані з купівлею або орендою квартири, купівлею машини чи іншого майна.

"Були випадки, коли іноземців виганяли з квартир через неправильно складені договори, – розповідає Олександра. – Досить багато іноземних студентів, які мають автівки, порушують правила дорожнього руху. Це свідчить не стільки про невміння водити, скільки про невідповідність правил дорожнього руху в нашій країні з іншою".

Під час спільного воркшопу учасники проекту досліджували культурний простір міста. Ціллю дослідження було скласти список локацій, що увійдуть до альтернативного гіда Івано-Франківськом. Путівника, котрий розповість про місто, яким його бачать мешканці – представники різних соціальних груп, професій, націй. Також  вихованка Української академії лідерів Дар’я Попова розповіла судентам про основи проектного менеджменту. Ці знання знадобляться їм вже скоро під час розроблення власних проектів, спрямованих на утвердження верховенства права, міжкультурного різноманіття, протидію дискримінації і ксенофобії.

У межах лабораторії провели низку вечірок в офісі ГО "МО "СТАН", під час яких молодь з різних країн мала нагоду поспілкуватись та дізнатись більше одне про одного.

"Інтеркультурна лабораторія, її  воркшопи та вечірки, дійсно, є цікавими. Це хороший спосіб об'єднувати людей, сприяти різноманітності та ділитися різними культурними досвідами. Проект є дуже цікавим та корисним, оскільки допомагає виявляти та вирішувати проблеми, а найголовніше – навчає людей працювати разом у команді", – ділиться думками студент Івано-Франківського національного медичного університету Ісідоре Опаре.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: