fbpx

У Франківську з'явилася перша у світі скульптура Гомера Сімпсона. ФОТО

Стиль життя 12:19, 28.01, 2017

В Івано-Франківську на вулиці Січових Стрільців, 56 встановили унікальну скульптуру всесвітньо відомому мультиплікаційному герою Гомеру Сімпсону.

Висота скульптури – 2,5 метра. Її автор – скульптор Богдан Гладкий. Ініціатори встановлення скульптури – ГО "Асоціація студентського самоврядування Прикарпаття". Встановлення скульптури не має ніяких комерційних цілей, організатори обійшлися без підтримки міської влади чи політичних партій. Наголошують, що це приватна ініціатива. 

"Основна ідея була не просто поставити скульптуру, а й організувати щось таке, що викличе резонанс, завдяки чому Івано-Франківськ може "виплисти" в інформаційному просторі на всеукраїнському, а й може, на світовому рівні, – розповідає голова ГО "Асоціація студентського самоврядування Прикарпаття Сергій Дубей. – Основною задачею є те, щоб турист біля нього зупинився. Тобто не те щоб потік туристів понісся з Америки, а ідея в тому, щоб по дорозі на "Буковель" хтось десь побачив світлину у соцмережах і сам прийшов сфотографуватися, а потім сказати, що в нашому місті є такий Гомер".

Ініціатори створення скульптури Гомера Сімпсона стверджують, що фігури персонажа, виконаної з пінопласту у повний зріст, ще немає ніде у світі. Пінопласт покритий дуже міцною спеціальною фарбою, і розміщений на металевому каркасі. Підготовка тривала три місяці. 

Сергій Дубей зазначає, що це тимчасова скульптура. Вона залишатиметься на цьому місці протягом півроку, а далі ініціатори вирішуватимуть, чи забирати її, чи залишити. Все залежить від реакції мешканців міста та туристів.

Персонаж Гомера Сімпсона обрали жителі міста шляхом голосування в популярному пабліку "Типовий Франківськ" у соцмережі ВКонтакте. За Гомера Сімпсона проголосували 4 тисячі підписників, друге місце в голосуванні отримали пінгвіни Мадагаскару, третє – Шрек.

"Місія цієї скульптури – привабити людей. Безпосереднього стосунку цей персонаж до Франківська не має. Ця людина символізує свободу дії. Це людина, яка не боїться, завжди експериментує", – додає Сергій Дубей.

 

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter
Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: