fbpx

"Космічна форма": у Франківську хочуть встановити триметровий сонячний годинник. ПРОЕКТ

Суспільство 10:07, 19.08, 2018

Франківці підготували проект незвичайної скульптури. Автори бачать її на площі перед кінотеатром "Космос".

Франківчанка Надія Зініна оприлюднила проект сонячного годинника, котрий хочуть встановити на площі перед кінотеатром "Космос" в Івано- Франківську. Ідея встановлення такого об’єкта належить її чоловікові, ковалеві Олександрові Зініну

Дизайнерка намалювала детальний проект споруди, яка сягатиме у висоту на три метри. Зовнішній матеріал може бути з нержавіючої сталі, внутрішній каркас – оцинкований чорний метал. Ще повинні бути вставки кераміки для циферблата. Виріб довговічний і антивандальний.

"Така скульптура не тільки притягуватиме погляди своєю космічною формою, але й показуватиме точний астрономічний час, що не тільки цікаво, а й пізнавально.

Місце розташування повинно бути максимально сонячним, а стріла гномона має вказувати на Північ, саме тому площа біля кінотеатру "Космос" ідеально підходить для цього астрономічного приладу.

Мало які міста в Україні можуть похизуватися наявністю сонячного годинника, адже для його виготовлення необхідно враховувати багато факторів. На щастя, у нашому місті є спеціалісти, які мають досвід такої роботи і можуть грамотно втілити проект в реальність. Була б тільки площа належна…" – розповіла Надія Зініна.

Площа перед кінотеатром "Космос" орендована. Відтак міська влада наразі не може профінансувати виготовлення споруди, пише Галка. Автори ідеї спробують провести переговори з керівництвом кінотеатру щодо ділянки.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: