fbpx

У Галичі створять Екологічний центр УГКЦ

Суспільство 22:54, 15.08, 2016

Сесія Галицької міської ради розглянула питання про виділення ділянки під Екологічний центр УГКЦ.

Депутати прийняли рішення дати дозвіл Патріаршій курії Української Греко-Католицької Церкви на розробку проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки орієнтовною площею 3,5 га для будівництва і обслуговування культової будівлі і будівель, необхідних для забезпечення діяльності екологічної комісії при Патріаршій курії в м. Галичі на вул. Гора (урочище Королівка) із земель, не наданих у власність чи користування. Майбутній Екоцентр знаходитиметься у так званому саду Токарського, пише galych.com.

"Поки що це лише початок. Ми ведемо переговори з потенційними партнерами. Однозначно тут буде інфоцентр, але, сподіваємось, що з його допомогою вдасться зробити й більше, – розповів Володимир Шеремета, голова Екологічного бюро УГКЦ в Івано-Франківську.  У нас на меті є те, щоби центр став особливим і вже сама будівля мали б промовляти та унаочнювати людям конкретні можливості бережливого ставлення до навколишнього середовища, зокрема у сфері енергозбереження та енергоефективності. Тобто, якщо справді вдасться розпочати це будівництво, то має бути так звана пасивна будівля з нульовим навантаженням на навколишнє середовище. Це означає, що самої природи, присутності людей повинно було б вистачати для того, щоб там було тепло, комфортно і абсолютно ніякого додаткового використання енергії".

Поблизу будуть додатково розташовані зразки для демонстрацій відновлення енергії в особливий спосіб – сонячні панелі для виробництва електроенергії, космічні колектори для нагріву води, вітрова турбіна та багато іншого.

Планується проведення екскурсій, семінарів, майстер-класів щодо енергоефективності тощо. Також усі ці напрацювання у сфері енергозбереження та енергоефективності, органічного землеробства у подальшому розповсюджуватимуться не тільки у Галичі, а й на всю Україну.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: