fbpx

У Генпрокуратурі кажуть, що абітурієнти підробляли сертифікати ЗНО

Суспільство 05:54, 24.11, 2015

Проведеними експертизами та іншими слідчими діями підтверджено факти використання абітурієнтами для вступу до вищих навчальних закладів підроблених сертифікатів про результати ЗНО.

Про це йдеться у повідомленні прес-служби Генеральної прокуратури України, пише Освіта.юа.

У ГПУ зазначають, що подібні факти були виявлені в ході розслідування фактів несанкціонованої зміни інформації в реєстрі осіб, які пройшли зовнішнє незалежне оцінювання.

У прокуратурі повідомили, що відомством направлені листі до вищих навчальних закладів про необхідність прийняття рішень про відрахування осіб, які використали підроблені документи.

За інформацією ГПУ, листи з вимогою відрахування осіб направлені до ректорів Національного юридичного університету ім. Мудрого, Київського національного університету ім. Шевченка, Київської національної академії внутрішніх справ, Національного медичного університету ім. Богомольця та інших.

Також у Генеральній прокуратурі звернулись до студентів та колишніх абітурієнтів з пропозицією повідомляти обставини вчинення дій щодо формування недостовірних відомостей про проходження ЗНО.

Про кількість осіб, які вступили до вищих навчальних закладів на підставі підроблених сертифікатів ЗНО, у ГПУ не повідомляють.

Варто зазначити, що сертифікат ЗНО є документом, що засвідчує факт проходження абітурієнтом зовнішнього оцінювання, а результати тестування з усіх предметів, з яких абітурієнт проходив тестування, зазначаються в інформаційній картці, що є додатком до сертифіката. Надання інформаційної картки з результатами ЗНО не є прямою підставою для зарахування абітурієнта, оскільки приймальна комісія навчально закладу зобов’язана здійснювати перевірку достовірності даних, поданих вступником для участі у конкурсному відборі, за допомогою Єдиної державної електронної бази з питань освіти, яка містить усі дані про абітурієнта.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: