fbpx

У Городенківському відділенні поліції не створено належних умов для недопущення порушень прав людей. ФОТО

Суспільство 18:09, 01.04, 2019

Моніторингова група національного превентивного механізму в складі регіонального координатора Уповноваженого з прав людини в Івано-Франківській області Світлани Дем’янчук та громадського монітора Галини Федюри відвідали без попередження Городенківське відділення поліції Коломийського ВП ГУНП України в Івано-Франківській області.

Під час візиту виявлено ряд порушень вимог національного та міжнародного законодавства в сфері захисту прав людини. У відділенні не створено умов для тимчасового тримання осіб. Кімнати для конфіденційного побачення із адвокатом та проведення слідчих дій відсутні, а слідчі дії проводяться працівниками у непризначених для цього місцях. Водночас у відділенні поліції є законсервоване приміщення колишнього ізолятора тимчасово тримання, яке не використовується, інформує прес-служба Уповноваженого Верховної Ради з прав людини.

У відділенні не забезпечено вільного доступу до Книги скарг і пропозицій. А маломобільні громадяни не мають змоги самостійно потрапити до приміщення органу поліції в зв’язку із високими порогами, решіткою та сходинами, які ведуть до чергової частини.

Крім цього, працівники чергової частини не володіють необхідними знаннями щодо дотримання прав уразливих груп населення на безперервне лікування. Зокрема, працівники чергової частини не володіють інформацією про заклади охорони здоров'я, в яких впроваджена замісна підтримувальна терапія, та про порядок дій під час доставляння осіб.

Під час візиту виявлені й інші порушення, про що поінформовано керівництво з одночасним наданням рекомендацій для їх усунення.

Незважаючи на те, що працівники поліції були переведені на особливий режим роботи, а більшість особового складу перебувала на виборчих дільницях, керівництво Городенківського відділення поліції сприяло у наданні усієї запитуваної інформації та документації.

За результатами моніторингового візиту будуть надіслані відповідні листи реагування до органів Національної поліції України.

Підписуйтеся на КУРС у Telegram та Twitter – лише найцікавіші і найважливіші новини Івано-Франківська і області!

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: