fbpx

У гостях чи вдома: у Коломиї обговорили інтеграцію переселенців у місцеву громаду

Суспільство 21:01, 28.09, 2016

27 вересня у Коломийському міськрайонному центрі зайнятості захід із назвою "Правові та соціальні аспекти інтеграції переселенців у місцеві громади" зібрав багатьох небайдужих – і переселенців, і посадових осіб місцевого самоврядування, і коломиян з активною життєвою позицією.

“Складна ситуація на сході України – велике випробування для усіх,  звернувся до переселенців перший заступник міського голови Сергій Коцюр. – Держава надає допомогу переселенцям. Я розумію, що частину цієї відповідальності мають розділити і громади України. Коломия підтримувала і буде підтримувати українців, які зіткнулися з такою бідою”.
Завдяки державній програмі юридичної допомоги, завдяки праці місцевих громадських організацій внутрішньо переміщені особи отримували безкоштовний юридичний супровід від перших днів перебування в Коломиї. І надалі їм надаватимуть безоплатну правову допомогу, інформує прес-служба Коломийської міської ради.
 
Як розповів керівник центру зайнятості Мирослав Мацьків, від 2014 року на обліку в центрі зайнятості перебувала 71 особа з числа переселенців, 32 працевлаштовано, двоє отримали одноразову виплату для підприємницької діяльності й зараз успішно займаються своєю справою. Дві особи скористалося дотацією для роботодавця. На сьогодні на обліку перебуває лише один.
Відокремлений підрозділ ГО Всеукраїнське об’єднання українців Донбасу і Криму в Коломиї на чолі з Ольгою Золотарьовою теж робить свій внесок у суспільне життя коломийської громади. І саме їхня суспільна діяльність, як наголосив перший заступник міського голови Сергій Коцюр, сприяє створенню позитивної думки про переселенців у Коломиї і тому, щоб кожен з них знайшов своє місце у новому середовищі.
Про активну участь вимушених переселенців у житті громади свідчить і те, що вони були учасниками рекорду України “Найбільший зведений хор України”. Адвокат Михайло Петрів вручив керівнику хору диплом, який засвідчує цей факт.
У той день присутнім продемонстрували фільм “Примирення” режисера Унаї Аранзаді про Руанду з фестивалю документального кіно “Docudays UA”. Зафільмовану схожу ситуацію, в якій опинилися жителі цієї країни, представив Юрій Вацик, юрист-координатор Громадської приймальні Української Гельсинської спілки з прав людини в Івано-Франківській області.
Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: