fbpx

В Івано-Франківському природничо-математичному ліцеї вчилися, як ховатися в укриття

Суспільство 13:37, 04.03, 2015

Під час великої перерви для учнів природничо-математичного ліцею у Франківську провели тренувальний забіг в укриття.

Після дзвінка на перерву в ліцеї завила сирена оповіщення про тривогу. І всі 340 учнів навчального закладу в заздалегідь визначеному порядку, класами в супроводі вчителів, почали спускатися сходами у підвал.

У підвалі ліцею, поруч з їдальнею та гардеробом, влаштоване тимчасове укриття на випадок надзвичайних ситуацій військового характеру. 

Частина учнів були направляючими – хлопці стояли вздовж руху колони і слідкували за тим, щоби не було скупчень, а також щоби ніхто не вдарився головою до низьких одвірків. "Це десятикласники, вони були чергові під час теперішньої тривоги",  прокоментував директор ліцею Мирослав Бідичак.

У самому укритті діти не затрималися. З підвалу через запасний вихід учні проходили в двір, де їх зустрічав викладач допризовної підготовки. За його словами, під час навчання слід було відпрацювати максимально швидкий перехід з класів до укриття, що, власне, й було зроблено. "Нормативів визначених немає, але рятувальники орієнтували, що цей процес мав би займати 5-10 хвилин. Ми вклалися в сім", – повідомив воєнрук.

Після тренувального "забігу" ліцеїсти зібралися в спортзалі. "Це не перше і не останнє навчання,  звернувся до учнів і вчителів директор. м Ваше завдання бути спокійними і дисциплінованими, оскільки саме від цього в критичній ситуації буде залежати безпека вашого життя. Врятувати себе ви можете тільки самі".

За словами Мирослава Бідичака, наступне заняття проведуть в квітні, на День цивільної безпеки. Відпрацюють власне швидке переміщення в укриття і перебування там. При цьому імітують умови, максимально наближені до реальних,  вимкнуть світло.

"Стан нашого сховища не передбачає, що там можна сидіти з попкорном. Тому кожна група має придбати собі комплект кариматів",  розпорядився директор.

Для того, аби розмістити всіх, будемо задіювати і їдальню, і гардероб, повідомив він. Вікна будемо закладати мішками з піском  у випадку реальної надзвичайної ситуації. Відповідний запас уже закладають.  

"Питання в тому, скільки треба буде перебувати в цьому укритті,  стурбований директор ліцею.  Якщо тривалий час, то це буде критично для нас  в підвалі мало місця і недостатня вентиляція". 

 

 

 

 

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: