fbpx

В Івано-Франківську презентували об'єднуючий регіони України проект "Єднання"

Суспільство 10:21, 23.07, 2014

У книгарні "Є" в Івано-Франківську відбулася презентація нового документального фільму про життя та думки простих українців. Фільм створювали за ініціативи активістів під час етно-експедиції "Єднання" від Чернівців до Карпат.

Ініціатори задуму за допомогою кінострічки хотіли розвіяти міфи та хибні уявлення українців з інших територій. Цей 30-хвилинний фільм – це неупереджений погляд та думки простих людей, яких мандрівники зустріли на своєму шляху.

Навесні цього року етнографічна експедиція "Єднання" вирушила до Карпат.
Однодумці з семи міст України поїхали на позашляховиках від Кам'янця-Подільського до Львова, через усі Карпати, щоб зняти документальний відеофільм та зробити фотоблог про місцеве населення. Живі історії про реальних людей, з їх звичайними потребами та думками, котрі скажуть про себе краще, аніж будь-які упереджені домисли про них. Глядачі мали змогу почути їх, дізнатися, про що вони думають, про що мріють, що відчувають.

Фільм дає зрозуміти, що думки, відчуття та мрії людей з різних регіонів України не так вже і відрізняються – в чому так завзято намагаються переконати деякі політики та ЗМІ. Ці думки та мрії сформульвані українською, російською, болгарською або угорською мовою.

Це лише перша частина проекту "Єднання – Захід". У стрічці лунають композиції гуртів ТНМК, КораЛЛІ, Чумацький шлях, Сестра Керрі, VIPS, H.A.R.D., CROSStheLINE.

На думку ініціатора презентації фільму "Єднання – Захід" в Івано-Франківську арт-менеджера книгарні "Є" Євгена Філатова, показувати кінострічку про Захід на Прикарпатті не надто актуально:

"Я відзначив для себе, що, можливо, тут, на Заході, він не надто потрібен нам. Він не достатньо актуальний, оскільки Захід взагалі відкритий до різних культур. Це стосується не лише культур різних регіонів України, а й культур світу, тому в нас з толерантністю немає проблем. Побачимо, як це буде з іншими фільмами".

Повернувшись з Етно-Трофі-Рейду "Єднання" з Карпат, активісти вирішили вдома довго не засиджуватися та готуються поїхати в експедицію "Єднання – Північ" та зняти документальну стрічку про людей, які живуть на півночі України та їхні думки.

 

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: