fbpx
  • Головна
  • Новини
  • Культура
  • У Івано-Франківську пройде цикл з трьох міжнародних воркшопів, які дозволять перетворити Палац Потоцьких на арт-центр, – Володимир Гайдар

У Івано-Франківську пройде цикл з трьох міжнародних воркшопів, які дозволять перетворити Палац Потоцьких на арт-центр, – Володимир Гайдар

Культура 13:45, 12.11, 2015

Впродовж півроку в Палаці Потоцьких у Франківську проходитимуть міжнародні зустрічі науковців та практиків, зокрема з реставрації та археології. За цей час франківська команда з відновлення палацового комплексу та перетворення його на арт-центр щомісяця проводитиме на території палацу мистецькі акції.

Про це сьогодні на відкритті першого міжнародного воркшопу "Палац Потоцьких – простір і час" повідомив ініціатор циклу зустрічей головний архітектор Івано-Франківська Володимир Гайдар. 

За словами Гайдара, теперішній воркшоп має неофіційну назву "досвід і аналіз". Наступний, що пройде навесні,  як цикл майстер-класів, присвячених реставраційним роботам,  базуватиметься на досвіді університету Львівська політехніка і буде виключно прикладним. 

"Львівська політехніка має найбільш ґрунтовну в Україні базу з прикладної реставрації, – обґрунтував весняний воркшоп головний архітектор Франківська.  Всі три акції спільнотвору, а саме таке слово ми запропонували на заміну воркшопу, дозволять розробити на літо 2016 року план прикладного використання комплексу Палацу Потоцьких. І його території, і споруд".

Один з учасників ініціативної групи відновлення Палацу Потоцьких, директор Івано-Франківського облмуздрамтеатру Ростислав Держипільський повідомив, що врешті палац працюватиме як арт-центр. Плюс є і буде залишатися головною туристичною атракцією міста.

 

"Двигуном" акції назвав колегу учасник групи з реанімації Палацу Потоцьких, голова громадської організації "Поступовий гурт франківців", викладач Прикарпатського університету Сергій Адамович.

"Володимир Гайдар привіз найкращих науковців-реставраторів зі Львова, Києва, а також з Польщі, – відзначив Сергій Адамович. – Воркшоп як волонтери підтримали студенти Університету нафти й газу та ПНУ. Зокрема, студенти-соціологи провели опитування, як франківці уявляють собі оновлений Палац і його функціонування".

Перед теоретичною частиною воркшопу, яку відкриють результатами опитування, екскурсію Палацом Потоцьких провела відомий у Франківську гід Світлана Лукомська. Студенти-полоністи перекладали її розповідь для гостей із Польщі.

У межах воркшопу сьогодні о 17.30 на мурах фортеці демонструватиметься фільм Івана Бондарева про історію палацу. Коментуватиме кадри автор і франківські краєзнавці.

А в суботу воркшоп завершиться виставою в драмтеатрі "Повернення до раю", на яку запросили всіх учасників міжнародної зустрічі. Назва не випадкова, підкреслив Ростислав Держипільський – на його думку, Палац Потоцьких має стати тим раєм, який повернуть Франківську. 

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: