fbpx

В Івано-Франківську розпочав роботу Перший національний форум з дитячої паліативної допомоги

Здоров'я 14:15, 15.12, 2015

Поділитися досвідом міжнародних практик, визначити пріоритетні завдання та напрямки розвитку паліативної дитячої допомоги в Україні, обговорити основні моделі надання медичної допомоги тяжко хворим діткам на Прикарпаття завітали міжнародні та українські експерти.

У рамках форуму лікарі та волонтери дитячого  паліативного руху матимуть змогу ознайомитися із організацією надання паліативної дитячої допомоги у Білорусії, Грузії та Польщі. Окрім того, зможуть долучитися до створення мережі волонтерських та громадських організацій, які надають паліативну допомогу дітям.

Варто також зазначити, що захід проходитиме впродовж трьох днів за підтримки програмної ініціативи "Громадське Здоров’я" Міжнародного Фонду "Відродження".

За словами головного позаштатного спеціаліста з паліативної допомоги Івано-Франківської області Людмили Андріїшин, область перебуває в авангарді надання паліативної допомоги дорослим. Однак розвиток дитячої паліативної допомоги перебуває у стадії становлення. Тому вкрай важливим є створення відповідних умов для розвитку дитячої паліативної допомоги.

На переконання виконавчого директора Міжнародної мережі дитячої паліативної допомоги (ММДПД) Джоан Марстон, надання паліативної допомоги дітям потребує розробки комплексного підходу по догляду за тяжко хворою дитиною.

"Міжнародна мережа дитячої паліативної допомоги існує з 2005 року,  зауважила Джоан Марстон. – Її учасниками є представники з понад 130 країн світу. Водночас є всього лише 68 країн, у яких активно займаються наданням паліативної допомоги. Тож основним завданням мережі є допомога у забезпеченні розвитку паліативної допомоги у тих країнах, де вона відсутня".

Джоан Марстон також зазначили, що наразі наданням паліативної допомоги для дітей на державному рівні займається незначна кількість країн. Таку підтримку можна спостерігати у більш економічно розвинених державах, зокрема Сполучених Штатах, Австралії та Великобританії. Це насамперед зумовлено можливістю фінансування від трастів, грандів, а також донорською підтримкою. Невід’ємною для забезпечення організації паліативної допомоги дітям є й, власне, всебічна підтримка держави.

"Кожна країна підписала меморандум, чим засвідчила свою згоду щодо надання паліативної допомоги для дітей,  наголосила у коментарі виконавчий директор ММДПД. – Сподіваємося, що усі вони візьмуть на себе зобов’язання із запровадження державних програм щодо забезпечення паліативної допомоги дітям, адже вирішення цієї проблеми потребує розробки комплексного підходу та залежить від суспільних цінностей, системи охорони здоров’я, наявних ресурсів і доступу до лікарських засобів".

Принагідно додамо, що відповідно до інформації ММДПД та Дитячого фонду ООН ЮНІСЕФ понад 2 млн дітей сьогодні потребують паліативної допомоги наприкінці свого життя, 21 млн – на первинному рівні і майже 8 млн підопічних потрібна спеціалізована медична допомога. В Україні, за даними Міністерства охорони здоров’я, у 2014 році паліативної допомоги потребували 17 500 дітей.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: