fbpx

У Калуші моніторитимуть продаж спиртного, тютюну і пального

Суспільство 15:26, 02.05, 2015

З цього року введений акцизний збір у розмірі 5% за продаж підакцизних товарів. Тож минулого тижня на засіданні виконкому Калуської міської ради була створена робоча група, яка моніторитиме роздрібну торгівлю алкоголем, тютюном та паливно-мастильними матеріалами.

Члени виконкому затвердили як Положення про робочу групу, так і її склад. Влада вважає, що завдяки акцизному податку бюджет міста може отримати значні надходження, а тому важливою є його сплата, пише Калуш.фм.

Так, начальник управління економічного розвитку міста Калуської міської ради Юрій Соколовський зазначив, що працівники управління робили контрольні закупки підакцизних товарів у кіосках міста і в жодному з них їм не видали фіскальний чек. Його вони змогли отримати лише на вимогу. При цьому Юрій Соколовський акцентував, що 5% акцизного податку закладено в ціну товару, проте продаючи товар без чека, ці кошти надходять не в бюджет міста, а осідають у кишенях підприємців. Тому громадянам, купуючи алкогольні напої, пиво, тютюнові вироби чи пальне, варто вимагати у продавців чек.
Про сплату акцизного податку йшлося також і на останній сесії міськради. Так, за словами в. о. міського голови Василя Турчина, за березень від продажу підакцизних товарів до міського бюджету надійшло 1,5 млн грн, зокрема, 1 млн грн – від продажу пального на АЗС і близько 500 тис. грн – від реалізації спиртного та цигарок.
"По надходженнях від продажу алкоголю і тютюну є колосальний резерв, – вважає Василь Турчин. – Бо це не лише кіоски, а й кафе, крамниці, пивбари, які декларують значно менший продаж підакцизних товарів, ніж продають насправді".
Тому, за словами в. о. заступника, і створена робоча група, яка моніторитиме, чи має підприємець ліцензію на продаж акцизного товару, чи видає покупцям чеки та скільки акцизного податку сплачує. Відтак робоча група розмовлятиме з підприємцями, а якщо це не допомагатиме, то звертатиметься в податкову інспекцію, щоб та зі свого боку як контролюючий орган вживала заходів до недобросовісних суб'єктів господарювання.
 
Зі сплатою акцизу за продаж пального теж є свої нюанси. Якщо за пальне, придбане за готівку, 5% акцизу надходить в місцеву казну, то за проплачене за перерахунком – за місцем реєстрації АЗС. А більшість із заправок якраз зареєстровані не в місті. Якби схема оподаткування була прописана інакше, каже Василь Турчин, місто могло б отримувати значно більші надходження, адже у нас бюджетні, комунальні й інші підприємства заправляються за "талони", а не за готівку. Зрозуміло, що ця проблема може бути вирішена лише на рівні міністерств.
Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: