fbpx

У Калуші на залишках оборонної стіни зводять багатоповерхівку

Суспільство 09:14, 05.07, 2015

У центрі Калуша зносять історичні будівлі, щоб побудувати багатоповерхівки. На їх місці випадково знаходять предмети, що мають ще більшу історичну цінність, і продовжують будувати.

Під час копання котловану для фундаменту під новий будинок в історичній частині Калуша під шарами землі знайшли залишки давнього дерев'яного огородження міста, спалені кістки людей та тварин, а також уламки глиняного посуду, пише Калуш ФМ.

За словами історика, директора Етнографічного музею Калущини Івана Тиміва, який разом із кандидатом історичних наук Олегом Малярчуком досліджували ту частину території, яку ще не залили бетоном, знайдений ними посуд, зважаючи на глибину залягання, цілком ймовірно може належати до часів Галицько-Волинського князівства. Дерев`яна балка – це не що інше, як частина стіни, яка захищала стародавній Калуш. Саме на перетині вулиць Грушевського та Міцкевича вона утворювала кут і розходилася, стверджують історики.

Доки будівельники повністю не облаштували територію під майбутній будинок, дерев'яну балку мають змогу побачити всі охочі. Вона неподалік від місця, де колись знаходилось приміщення тиру на вулиці Грушевського.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: