fbpx

У Калуші хочуть повернути безкоштовний проїзд пільговиків без обмежень

Суспільство 14:54, 13.03, 2015

Сьогодні відбулася зустріч організацій учасників бойових дій із перевізниками Калуша. "Афганці" звинувачували владу у порушенні закону та вимагали скасувати незаконне рішення виконавчого комітету Калуської міської ради, яким влада обмежила безкоштовний проїзд для пільговиків.

Протест учасників бойових дій проти обмежень, які встановив виконавчий комітет міської ради для пільгових категорій калушан, розпочався вчора на сесії міської ради. Тож міська влада сьогодні організувала зустріч громадських організцій та перевізників, інформують Вікна.

Нагадаємо, члени виконкому прийняли рішення про те, що пільгові категорії калушан безкоштовно їздитимуть у громадському транспорті з 9.00 до 16.00. Обмеження діятиме до 1 квітня.

Заступник міського голови Руслана Вайда повідомила: суми відшкодування за перевезення пільгових категорій – мізерні. Приміром, торік держава виділяла 74 гривні на рік на одного мешканця міста, який користується правом на пільгове перевезення.

Посадовець ще раз запросила представників ГО до участі у перевірці маршрутів. У такий спосіб, упевнена Руслана Вайда, люди можуть переконатися, що перевезення – збиткові.

Заступник міського голови наголосила, що міська влада знайшла найбільш компромісний варіант. Інакше б довелося знімати рейси чи піднімати вартість проїзду. Рішення виконкому у Калуші – не унікальне: пільгові перевезення, до прикладу, обмежили у Львові.

“Афганці” перевіряти перевізників не погодилися. На думку “афганця” Василя Онуфришина, це нічого не дасть. Бо жодне законодаство не передбачає обмеження права пільгового проїзду.

Василь Онуфришин наголосив, що посадова особа, яка підписувала рішення виконкому, порушила закон і може відповісти згідно зі ст. 364 ККУ – за зловживання владою або службовим становищем. І запевнив: не можна порушувати закон, виходячи з економічної доцільності або недоцільності. Адже, за такою логікою, він теж може завтра перестати платити податки, бо йому це економічно недоцільно.

Те, що рішення виконавчого комітету про обмеження пільгових перевезень незаконне, учора підтвердив і прокурор Калуша Василь Хомин.

“Афганці” нарікали на хамство водіїв та вказували на відсутність квитків в автобусах.

А депутат міської ради Володимир Сорохтей запевнив: ціна перевезення учасників бойових дій у Калуші – максимум 100 гривень на день: нині у місті зареєстровано 360 учасників бойових дій, з них реально перебуває у місті, може, половина.

На думку Володимира Сорохтея, перевізники мали б перевозити учасників бойових дій без обмежень. Щодо інших пільгових категорій рішення виконкому має залишитися чинним.

“То, виходить, один клас у нас привілейований, а решту – велика рогата худоба?” – обурилася голова ГО інвалідів Олена Білоус.

Перевізники також мали варіанти вирішення ситуації. Зокрема, голова ТзОВ “Автотранспортна асоціація” Юрій Мутовін запропонував або обмежити кількість пільговиків в одному автобусі, або – повернути пільгові рейси.

Також перевізники запевнили, що безкоштовно перевозять учасників АТО та членів їхніх сімей і навіть видали їм відповідні посвідчення.

“Афганці” жодних варіантів – не сприймали. Вони вимагали скасувати незаконне рішення, інакше обіцяли звертатися до суду.

Руслана Вайда запевнила: днями відбудеться засідання виконавчого комітету міської ради, на якому розглянуть питання про скасування обмеження пільгового проїзду.

Також влада вирішила зобов’язати перевізників видавати квитки пільговикам. Ті новацію зустріли без ентузіазму.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: