fbpx

У Калуші програму безкоштовного медикаментозного забезпечення продовжать, але уріжуть

Суспільство 18:06, 25.11, 2017

Наступного року програму безкоштовного медикаментозного забезпечення калушан у стаціонарі лікарні в Підгірках буде продовжено. Але, скоріш за все, фінансування її зменшать.

Калуській міській раді буде запропоновано затвердити не 16 млн гривень на програму, як цього року, а 13 млн гривень, повідомила Вікнам заступник міського голови Калуша Наталка Табачук.

Основна причина – вже повноцінно працює державна програма "Доступні ліки". На сьогодні є три нозології (серцево-судинні захворювання, діабет ІІ типу і бронхіальна астма), за якими можна звернутися до лікаря і отримати відповідний рецепт.

На наступний рік розширюють перелік захворювань, які підпадають під програму доступних ліків. Туди додаються шлунково-кишкові захворювання, депресивний стан та анемія у вагітних. Інсуліни також підуть по програмі доступних ліків. У зв’язку з цим зменшиться навантаження на програму, яку міська рада реалізовує у стаціонарі.

Крім того, акцент наступного року буде зроблено на розвиток денних стаціонарів. Зокрема, заступник міського голови зазначила:

"Калушани мали б  переходити на первинний рівень, який держава обіцяє фінансувати у 100-відсотковму розмірі. Не секрет, що зараз до 50% пацієнтів стаціонару відвідують його як денний стаціонар попри те, що це є установа інтенсивної допомоги".

Раніше йшлося, що з наступного року у Калуші пільговими медикаментами планують забезпечувати і дітей.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: