fbpx

У Калуші від сплати земельного податку звільнили установи та заклади, які фінансуються із міського бюджету

Економіка 11:50, 02.02, 2015

Організації, які не фінансуються за кошти міста, але є соціально важливими для Калуша, можуть звертатися до міської ради про пільгу. Таке рішення прийняли депутати Калуської міської ради.

Днями на сесії Калуської міської ради депутати розглянули питання "Про звільнення від сплати земельного податку у 2015 році", інформують Вікна.

Згідно із проектом рішення, цього року від сплати земельного податку мали бути звільнені:

– дошкільні та загальноосвітні навчальні заклади, заклади культури, науки, освіти, охорони здоров’я, соціального захисту, фізичної культури та спорту, які повністю утримуються за кошти державного або місцевого бюджетів;

 органи державної влади та органи місцевого самоврядування, органи прокуратури, органи Міністерства внутрішніх справ, органи Державної служби з надзвичайних ситуацій, органи Служби безпеки України, військові формування, утворені відповідно до Законів України, Збройні Сили України, які повністю утримуються за рахунок коштів державного або місцевого бюджетів;

 земельні ділянки, надані у постійне користування для будівництва і обслуговування культових та інших будівель, необхідних для забезпечення діяльності релігійних організацій України, статути яких зареєстровано у встановленому законом порядку.

Проти такого рішення виступив депутат Калуської міської ради Анатолій Собчук (УП).

"Держава нам запропонувала Податковий Кодекс,  зауважив він.  Чому ми маємо звільняти від сплати податку державні установи? Я розумію, коли звільняють школи чи садки. Коли ми звільняємо установи, які фінансуються коштом міського бюджету, бо інакше це буде просто перекладанням коштів з однієї кишені в іншу. Але якщо держава нам передбачила Податковий кодекс, то вона і придумала, з чого має платити".

Начальник земельного відділу Калуської міської ради Володимир Мельник зауважив, що виконавці готували проект рішення за аналогією з іншими містами.

А секретар Калуської міської ради Олександр Челядин акцентував: Калуш створить прецедент.

Депутат Михайло Клим зауважив, що із правил мають бути і винятки. Наприклад  Льодовий палац, який не фінансується із міського бюджету. Проте, якщо на установу "ляже" земельний податок, то їй, хіба що, доведеться піднімати ціну послуг.

Депутати Калуської міської ради прислухалися до пропозиції Анатолія Собчука і звільнили від сплати земельного податку тільки ті установи та заклади, які фінансуються із міського бюджету.

Проте обумовили і винятки: соціально важливі для міста установи можуть бути звільнені від сплати земельного податку на наступних сесіях міської ради. Для цього вони повинні подати на розгляд депутатів відповідні клопотання. Проте від податку вони звільнятимуться з моменту прийняття рішення міської ради.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: