fbpx

У Калуші відбувся благодійний аукціон та етнодефіле

Суспільство 16:47, 21.08, 2017

У музейно-виставковому центрі Калуша жителі та гості міста долучилися до благодійного аукціону вишиванок та етнодефіле. Захід організований за сприянням міського голови Ігоря Матвійчука. Цим аукціоном вишиванок у Калуші розпочали відзначення Дня Незалежності.

Вхід до виставкової зали був за запрошенням, яке коштувало 50 гривень. Загалом зареєструвалися 50 запрошених, інформують "Вікна".

Захід проводили з благодійною метою, для збору коштів на підтримку учасника АТО Олега Івахнюка. Він вже три роки бореться із наслідками поранення, отриманого під Попасним. За два роки Олегові зробили понад двадцять операцій. Тривалий час калушанин лікувався в Іспанії. Тепер він вдома, проте йому потрібні гроші на лікування.

Перед початком благодійного аукціону ведуча заходу розповідала про історію народного мистецтва, а також до слова були запрошені Іван Качмар, представник громадського об’єднання Калущини учасників бойових дій АТО та Іванна Гринів начальник управління культури, національностей і релігій Калуської міської ради. Родичів Олега Івахнюка не було серед присутніх благодійного аукціону вишиванок.

До етнодефіле залучили 10 моделей-дівчат, двоє хлопців та двоє дітей. Отож загалом було 14 моделей, які демонстрували глядачам лоти – вишиті сорочки, плаття, плахти, спідниці аксесуари. Моделі на дефіле крокували під осучаснені народні та гуцульські пісні.

Усі вишиті витвори народного мистецтва були машинної вишивки. Моделі вдало демонстрували сучасний стилізований одяг, що показує зміну традицій. Більшість з них – учні Калуської гімназії. Сума лоту коливалася в залежності від виду та якості елементу народного мистецтва. Найдорощим лотом було вишиване плаття ціною 2 600 грн. Бажаючі придбати ту чи іншу річ мали змогу також торгуватися. Ціна кроку становила 20 грн. До речі, декілька лотів було продано вже після показу.

У підсумку продано 15 лотів, хоч їх загальна кількість ­– 118.

Разом з аукціоном вишиванок у виставковій залі проходив майстер-клас по створенню ляльки-мотанки.

Управління культури національностей та релігії зазначають, що аукціон вишиванок пройшов успішно. На благодійну мету зібрали 6 495 гривень, які передадуть Олегу Івахнюку на лікування.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: