fbpx

У Калуші виборець скаржиться, що за кандидата агітували його підлеглі

Суспільство 12:19, 30.09, 2015

На своїй персональній сторінці у мережі Facebook житель Калуша та висуванець від ВО "Свобода" на посаду міського голови Андрій Кравчук повідомив про те, що медичні працівники поліклініки агітували на користь свого керівника – Михайла Гаврилишина, головного лікаря Калуської міської поліклініки та кандидата у депутати міської ради у 26 територіальному виборчому окрузі від ВО "Батьківщина".

Андрій Кравчук розповів, що його житло відвідали дільничний терапевт та завідувач терапевтичним відділом Калуської міської поліклініки і попросили надати інформацію про всіх дорослих, які проживають у квартирі. Після цього гості з поліклініки, як стверджує чоловік, запитали про його ставлення до Михайла Гаврилишина.

"Я їм відповідаю, як я можу ставитися до нього? – розповідає Андрій Кравчук.  Я спочатку подумав, що, можливо, щось трапилося, а я про це не знаю, бо тільки тиждень, як приїхав додому (з АТО). Тобто я одразу не зрозумів, про що мене питають. А вони кажуть: "Тому що ми хочемо усю вашу сім’ю просити проголосувати за Гаврилишина Михайла Богдановича". Тоді я їм сказав, що нема ще третьої години і ще робочий час, а ви проводите зараз агітацію в робочий час".

За словами Андрія Кравчука, після того, як він медикам нагадав про те, що у робочий час посадовим особам заборонено здійснювати агітацію та попросив вийти з квартири, дільничний терапевт йому пригрозила, що якщо пролунає виклик з його квартири, то вона проігнорує його.

"В кінці вона (терапевт – ред.) мені каже: "Якщо пролунає виклик з вашої квартири, то я не прийду на цей виклик", – розповів ОПОРІ Андрій Кравчук.

Головний лікар Калуської міської поліклініки, кандидат у депутати Калуської міськради Михайло Гаврилишин у коментарі ОПОРІ стверджує, що йому повідомляли про випадок агітації його підлеглими, але до моменту звернення за коментарем він не бачив цих працівників, тому й не мав можливості з’ясувати ситуацію.

"Мені про такий випадок вже повідомили, що мої підлеглі нібито це робили, але їх на роботі зараз нема і я не мав змоги з ними поспілкуватися, щоб почути, як було насправді, тому не можу нічого з цього приводу сказати", – прокоментував Михайло Гаврилишин.

Стосовно факту агітації працівниками Калуської міської поліклініки Андрій Кравчук 29 вересня звернувся з заявою до правоохоронних органів.

"Якщо посадова особа агітує у робочий час (крім випадків, коли посадова особа є кандидатом) і якщо посадова особа, яка є кандидатом, використовує для агітації підлеглих їй осіб, то такі дії містять ознаки порушення двох норм Закону України "Про місцеві вибори". Зокрема,посадовим особам, які не є кандидатами, заборонено у робочий час здійснювати агітацію, такі обмеження накладає пункт 3 частини 1 статті 60. Крім того, частина 2 статті 60 Закону України "Про місцеві вибори" прямо забороняє посадовим особам залучати до передвиборної агітації підлеглих їм осіб. Якщо правоохоронним органам вдасться довести, що такі факти мали місце, то винним доведеться нести адміністративну відповідальність у вигляді штрафу. Для посадових осіб цей штраф становить суму від 850 гривень 1360 гривень", – коментує Іван Маруняк, координатор Громадянської мережі ОПОРА на Івано-Франківщині.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: