fbpx

У Калуші заборонили продаж алкоголю в нічний час

Суспільство 20:16, 02.03, 2019

28 лютого на пленарному засіданні сесії Калуської міської ради депутати розглянули питання про заборону продажу пива (крім безалкогольного), алкогольних, слабоалкогольних напоїв, вин столових на території міста.

Раніше рішеннями виконавчого комітету міської ради у Калуші вже обмежували продаж алкогольних напоїв у нічний час, однак законодавчої бази не було. Відтак одні магазини дотримувалися обмежень, інші – ні і доводили своє право у суді. І реальних важелів впливу на ситуацію влада міста не мала, інформують "Вікна".

Однак у 2018 році, за словами начальника управління економічного розвитку міста Юрія Соколовського, змінилося законодавство і органи місцевого самоврядування отримали можливість встановлювати обмеження на продаж алкогольних напоїв. Проект відповідного рішення був підготовлений торік. Процедура підготовки регуляторного акта тривала понад півроку. Міська влада, зокрема, отримала погодження Антимонопольного комітету та державної регуляторної служби.

Також відбулися громадські слухання. Щоправда, як повідомив начальник управління економіки Калуської міської ради Юрій Соколовський, участь у них взяли в основному підприємці, які торгують алкоголем. На слуханнях пропонували обмежити торгівлю у проміжку між 24.00 і 6.00. Проектом рішення пропонувався проміжок від 22.00 до 8.00. Були й інші, проміжні  пропозиції. Юрій Соколовський зазначив:

"Як депутати проголосують, так і буде".

Підприємець Олександр Северин, який, до речі, свого часу теж був депутатом міської ради, запропонував дозволити продавити алкоголь до опівночі. Він є власником двох магазинів, які працюють до 24.00:

"Всі опитування, маса людей хочуть, щоб магазин працював до опівночі і продавали спиртне. Люди не хочуть ходити в кафе і платити вдвічі дорожче".

Міський голова Ігор Матвійчук повідомив: скарг на роботу нічних магазинів дуже багато:

"Розумію, що ми маємо прийняти зважене рішення, але думаю, що якби стояло питання хліба – це одне. А горілки – інше".

У підсумку депутати проголосували за початковий варіант проекту рішення. Відтак магазинам заборонили торгувати алкогольними напоями з 22.00 до 8.00. Утім, у разі виявлення порушень до відповідальності мають притягувати не власника крамниці, а продавця.

 

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: