fbpx

У Калуші зареєстровано два випадки сказу у домашніх тварин

Суспільство 08:01, 02.11, 2016

26 і 28 жовтня 2016 року в Калуші по вулиці Б. Хмельницького зареєстровано 2 випадки сказу у домашніх тварин (собаки і кота), які підтверджені лабораторно.

За два тижні до появи клінічних ознак у собаки (світлобоязнь, відмова від води, надмірна збудженість) власницею тварин у помешканні був виявлений труп мишовидного гризуна, який, можливо, став джерелом зараження вірусом сказу домашніх улюбленців. Про це КалушФМ повідомила лікар-епідеміолог Мирослава Гуменяк.

В ході розслідування осередку сказу фахівцями державної міської лікарні ветеринарної медицини, управління "Держпродспоживслужби" в м. Калуші і Калуського міськрайонного відділу ДУ "Івано-Франківський обласний лабораторний центр МОЗ України" встановлено, що в контакті зі скаженими тваринами були 5 осіб, з них 3 дітей віком до 18 років. Всі постраждалі особи госпіталізовані в травматологічний відділ Калуської центральної районної лікарні для проведення курсу антирабічного лікування.

В осередку проводяться всі необхідні прфілактичні та протиепідемічні заходи.

За 10 місяців 2016 року в Калуському районі зареєстровано 3 випадки сказу серед тварин (1 – с. Станькова, бездомний собака, 2 – м. Калуш, домашній собака і домашній кіт).

 

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: