середа, 22 травня

У "Карітасі" презентували підручник "Сучасні технології у роботі з протидії торгівлі людьми"

У благодійному фонді "Карітас Івано-Франківськ УГКЦ" відбулася презентація навчально-методичного посібника "Сучасні технології у роботі з протидії торгівлі людьми". Цей підручник розповсюдили в усіх бібліотеках Івано-Франківської області та територією України.

Підручник презентували у рамках круглого столу, під час якого соціальні працівники "Карітасу" та педагоги зі шкіл та інтернатів області обговорювали застосування сучасних технологій роботи у превентивній діяльності з протидії рабства серед учнів та студентів, ділилися своїм досвідом та висловлювали побажання щодо подальшої співпраці.

Проблема торгівлі людьми на Прикарпатті сьогодні стає ще більш актуальною, адже на території області перебувають біженці з Криму та Сходу України, які є безробітними і соціально уразливими, тому можуть бути експлуатованими торговцями людьми, – підкреслив Микола Фурик, керівник проекту "Розвиток мережі консультативних центрів протидії торгівлі людьми та допомоги постраждалим від торгівлі людьми". За час роботи проекту "Карітас" надав всесторонню допомогу для 151 прикарпатця, які постарждали від торгівлі людьми (85 осіб постраждали від трудової експлутатції, 60 – від сексуальної), і яким Міністерством соціальної політики України надано  статус постраждалого від торівлі людьми.

Посібник підготовлений і виданий "Карітасом" у рамках проекту «Ми маємо право знати більше!» за фінансової підтримки Агентства США з міжнародного  розвитку. Книга складається з трьох частин. У першій, теоретичній, подається визначення торгівлі людьми, розповідається про її види, причини виникнення та наслідки. Другий розділ описує сучасні арт-технології – ефективні форми соціальної роботи щодо попередження торгівлі людьми. Зокрема, розповідається про техніки колажів, відеороликів, фоторепортажів, соціальної реклами, ток-шоу, форум-театру та ігрових технологій тощо.

"Ми неодноразово випробовували ці технолгії на практиці і знаємо, що вони є надзвичайно цікавими для дітей та молоді і розвивають їхнє креативне мислення. В цьому посібнику ми зібрали найцікавіші методи роботи, які є інтерактивними та не дадуть дітям нудьгувати", – зазначила соціальний працівник "Карітасу" Оксана Куімова.

У третьому розділі підручника педагоги знайдуть матеріали різноманітних евент-технологій. Це вже добре відомі франківчанам квест "Виїзд закордон. Можливі наслідки", автопробіг "Скажи Стоп торгівлі людьми", брейн-ринг "Легальний виїзд закордон, як не потрапити до рук торговців людьми" та різноманітні конкурси.

"Готуючи цей посібник, ми намагалися систематизувати весь досвід у роботі з протидії торгівлі. Тут подано не лише досвід "Карітасу", а й цікаві техніки, які використовують організації, що працюють з цією проблемою в Україні та Європі, – розповіла Наталія Козакевич, виконавчий директор БФ "Карітас Івано-Франківськ УГКЦ". – Наше основне завдання – перетворити дитину з пасивного слухача інформації в активного учасника заходу, адже просто слухати дітям нудно. Підручник пройшов апробацію в Міністерстві освіти та науки України і рекомендований як навчально-методичний посібник".

Присутні на круглому столі педагоги дали новому виданню дуже високу оцінку і подякували "Карітасу" за систематизацію українського та європейського досвіду роботи з протидії торгівлі людьми на сторінках однієї книги. "Тепер буде дуже легко організовувати заходи на дану тему, адже сценарії та ідеї не потрібно довго шукати – вони всі у цьому посібнику", – підсумували вчителі.

"Одна з найцікавіших форм роботи для молоді – це форум-театр. Адже дітям треба прорахувати усе наперед, як у грі в шахи. Сьогоднішня система освіти мало вчить дітей аналізувати ситуацію і шукати вихід,  застосовуючи свої знання. Тому ці технології, які "Карітас" зібрав у підручнику, для нас неоціненний скарб", – підсумувала  Квасниця Світлана, педагог ЗШ № 28 Івано-Франківська.

КОМЕНТУВАТИ