fbpx

У Карітасі провели треніг про психо-сексуальні особливості розвитку неповносправної молоді

Суспільство 17:32, 13.11, 2014

У тренінгу взяли участь 20 працівників, які працюють з дітьми та молоддю з особливими потребами в Івано-Франківську, Бурштині, Богородчанах, Долині та Отинії.

Про це КУРСу повідомили в прес-службі "Карітасу".

Важливою у вихованні дітей з особливими потребами є роль професійних фахівців, які допомагають батькам долати емоційні та соціальні труднощі, які виникають у процесі виховання таких дітей.

Підвищити свій рівень знань, поділитися досвідом, ідеями, навиками мали можливість учасники тренінгового заняття "Взаємодія з людьми з особливими потребами", який провів Івано- Франківський Карітас для представників ГО в рамках проекту "Створення базових структур взаємодопомоги в Івано-Франківській області".

Програма тренінгу передбачала різноманітні аспекти роботи з неповносправною молоддю, серед яких: взаємодія дітей у групі та вирішення конфліктних ситуацій; агресія та шляхи її подолання; статеве дозрівання; співпраця з батьками. Розглядаючи різні ситуації з професійної діяльності педагогів, учасники намагалися знаходити правильні шляхи виходу з тієї чи іншої ситуації, з'ясовували, на що важливо звертати увагу в першу чергу, щоб не травмувати дитину.

На прикладі казкових героїв працівники мали можливість провести паралелі щодо психічних процесів, які переживають їх вихованці, та об’єктивно оцінити позитивні і негативні прояви в поведінці дітей та молоді, виявити фактори, що їх спричинюють.

Презентація фаз психо-сексуального та індивідуального розвитку дитини-підлітка у нормі та з відставанням викликала активний діалог між учасниками тренінгу. Досліджуючи цей аспект, вони активно ділилися особистим досвідом роботи. Учасники порівнювали переживання фаз розвитку дітей та молоді з обмеженнями, і таким чином краще могли зрозуміти причини проблемної поведінки, пов’язаної з агресивними та сексуальними проявами. 

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: