fbpx

У Карпатах попит на старі гуцульські хати: Ющенко купив садибу, в якій відпочивав Грушевський. ВІДЕО

Суспільство 16:24, 04.09, 2016

На ринку нерухомості відзначають ріст попиту на старі, екологічні будинки у Карпатах.

Останнім часом у світі поширилася мода на все екологічно чисте, і стосується це не лише продуктів, а й будівель. В агентствах нерухомості підвищений попит на старі гуцульські хати, які можна знайти у віддалених гірських селах. Для тих, хто прагне дикого відпочинку та життя без метушні, – це справжній рай.

Колись на подвір’ї пані Ольги з села Бережниця Верховинського району було дві гуцульські хати. Одна збудована у 1901 році, гостювати сюди заїжджав перший президент України Михайло Грушевський. Понад десять років тому давню садибу купив Віктор Ющенко.

Старі дерев’яні хати довговічні, можуть прослужити до двох століть, їх легко розібрати, транспортувати та вже на місці скласти. Ющенко гуцульську садибу перевіз.

Гуцульські хати купують не лише заможні, серед яких чимало депутатів, директорів великих підприємств, акторів, політиків з Києва, Одеси на Дніпра. Життя у високогірних селах облюбували і прості українці. Нині справжній бум на екожитло, визнають рієлтори.

Користуються попитом і нові дерев’яні садиби. Їх замовляють  у місцевих майстрів. Серед умов – аби деревина була з віддалених незабруднених карпатських районів.

Ціни на старовинні гуцульські господи стартують від 2 тисяч доларів. Хата у хорошому стані – від 5 до 15 тисяч доларів. Ще дві-три тисячі потрібно на перевезення та збирання. Невеличке нове дерев’яне помешкання коштуватиме від 10 тисяч доларів і вище. Росту цін рієлтори поки не прогнозують. Детальніше у сюжеті ICTV.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter
Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: