fbpx
  • Головна
  • Новини
  • Культура
  • У класичному поданні франківцям покажуть завуальовану сучасність – драмтеатр готує прем’єру "За двома зайцями"

У класичному поданні франківцям покажуть завуальовану сучасність – драмтеатр готує прем’єру "За двома зайцями"

Культура 11:47, 02.03, 2017

В Івано-Франківському обласному музично-драматичному театрі ім. Івана Франка 4-5 березня покажуть прем'єру комедії "За двома зайцями".

Директор театру Ростислав Держипільський зазначив, що у цьому сезоні театр показуватиме нові прем’єри кращої світової, європейської, української класики і сучасної літератури.

"Ми вирішили, що наші франківські глядачі скучили за яскравою, цікавою українською комедією. Так ми вибрали "За двома зайцями", – зазначив Ростислав Держипільський.

Театр звертається до цієї комедії втретє. Перший раз у 50-х роках у постановці очільника та режисера театру Віталія Смоляка, вдруге у 85-му – київського режисера-початківця Романа Валька. Втретє до п’єси звернувся молодий режисер театру Орест Пастух.

Орест Пастух вирішив одразу не відкривати родзинки нинішньої п’єси, але розповів, що він не намагався змінити епоху чи кут зору на характери героїв. При спробах перенести події п’єси в XXI століття її художня цілісність і колорит втрачалися.

"Ми залишили на місці епоху. Основний її каркас, мотив п’єси Старицького, зберігся. Що з’явилося в нашій виставі? Я нічого нового не придумав. Я пішов за старим добре відомим законом – коли ставиш класичну п’єсу, треба це робити, як на сьогоднішній день. Власне, наша вистава в своїй суті відображає певні явища соціальні, а й подекуди політичні, які відбуваються сьогодні в нас", – розповідає Орест Пастух.

"П’єса апріорі написана про українців. Старицький намагається у формі сатири показати нас з боку і навіть моментами докоряє нам за те, чому ми такі і від чого усі наші проблеми",  зазначає режисер.

Проте над персонажами він дещо попрацював, і глядач зможе у них впізнати відомих сучасних особистостей. Режисер каже, що події, які відбуваються в Україні сьогодні, не можуть не торкати його. Крім того, вони мають певний стосунок до явищ епохи Старицького.

"З одного боку, певні персонажі є просто героями Старицького, а з другого  це певні соціальні типажі за своєю структурою, які живуть сьогодні, яких ми бачимо по телебаченню, яких ми маємо нагоду спостерігати в житті,  пояснює Орест Пастух.  В упаковці Старицького, здавалось би класичного вирішення, сьогодні перед нами постає завуальована сучасність".

Над виставою працював і художник-сценограф Андрій Романченко, відомий франківському глядачеві за роботою у постановці "Марусі Чурай". Хореографією займалась головний балетмейстер театру Лариса Медведєва.

Творці сподіваються, що ця постановка буде популярною серед глядачів.

Довідково:

Комедія Михайла Старицького "За двома зайцями" написана у 1883 році за малосценічною п’єсою Івана Нечуя-Левицького "На Кожум’яках". 

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: